40 millió lejt különített el a kormány.
Döntő házként elfogadta kedden a képviselőház azt a törvénytervezetet, amely a jelenlegi 15,18 lejről 20 lejre emeli az élelmiszer-utalványok értékét.
Elsőházként elfogadta szerdai plénumülésén a felsőház azt a jogszabálytervezetet, amely a jelenlegi 15 lejről 20 lejre emeli az élelmiszer-utalványok nominális értékét.
A javaslat az élelmiszer-utalvány értékét megszabó 2018/165-ös törvényt módosítaná.
Nem élelmiszer-utalványok (ebédjegyek) formájában, hanem készpénzben (pontosabban a bankszámlájukra folyósított összegben) kapják ezentúl a közkalkalmazottak az étkezési támogatást az egységes bértörvény tervezete szerint.
Az év végéig nem kaphatnak ebédjegyet a közalkalmazottak. A kormány befagyasztani készül más juttatások folyósítását is – derül ki egy sürgősségirendelet-tervezetből.
Januárban és februárban sem kapnak élelmiszer- és ajándékutalványokat, illetve hasonló jellegű különleges juttatásokat a közalkalmazottak.
Az egyik legnagyobb lakberendezési tárgyakat forgalmazó európai áruházlánc decembertől 15 lejes értékű élelmiszer-utalványokat nyújt a romániai alkalmazottainak.
Csütörtöktől életbe lépett a törvény, amely 15 lejben állapítja meg az élelmiszer-utalványok (ebédjegyek) maximális értékét. A HR-szakértők szerint az alkalmazottak emelésre számíthatnak.
Tizenöt lejig emelheti az élelmiszer-utalványok értékét a munkáltató, az ezt illető törvénytervezetet kedden fogadta el a képviselőház. A módosítás nem kötelező érvényű, a munkáltató dönti el, hogy hajlandó-e emelni az alkalmazottjának járó utalványok értékén.
Az ebédjegyek értékének megemeléséről szavaz kedden a képviselőház, az ezt illető törvénymódosítás elfogadása esetén jelenlegi alig több mint kilenc lej helyett egy ebédjegy értéke elérheti akár a 15 lejt is.
A jelenlegi 9,41 lejről 13 lejre nőhet az élelmiszer-vásárlási utalványok (ételjegyek) értéke.
Megemelnék az élelmiszerutalványok értékét, több honatya aláírásával iktatták a szenátusnál az ezt illető törvénytervezetet.