A kolozsvári Koinónia Kiadó három gyerekkönyvvel próbálja ki a közösségi könyvkiadást: az elmúlt időszak nehézségeire és az ezt ellensúlyozó kreatív örömökre utaló névvel „Covidám közösségi könyvcsomagot” hirdettek meg.
A fotókon szereplő romos épületeknek mind saját tragikus története van.
Igényes kivetelezésű illusztrációalbum és kereshető online adatbázis született az 1853 és 1945 közötti időszak magyar nyelvű sajtó- és néprajzi kiadványainak, képes naptárainak a mai Románia területéhez kapcsolódó képanyagából.
Ezek voltak a legnépszerűbb könyvek a kizárólag erdélyi kiadványokat forgalmazó Idea Könyvtérben.
Az 1902-ben született Teleki-ikerpár, Ernő és Andor élettörténetének megírásához gazdag forrásanyag állt rendelkezésre, ami érdekes adalékokat tartalmaz Erdély huszadik századi történetéről is.
Egy erdélyi festő és egy svájci író találkozása nyomán irodalmi életre keltek a festmények.
Amikor nem az évek, hanem a tehetség a fontos: Lupescu Kata regényírót ámulva-bámulva hallgatták olvasói a Cărturești könyvesboltban.
Magyar könyveket is forgalmaznak ezután a Cărturești-boltokban.
Sánta Miriám egy dedikált kötetből dolgozhatott, amelynek a cenzúrázott részeit Kányádi saját kézírással pótolta.
A tanárok arca rezzenéstelen, szigorú, esetenként semleges, a diákok mégis azokat szeretik, akik le merik venni a „tekintély-maszkokat”, és megmutatják igazi lényüket.
Három évtized terméséből válogatta ki a szerző azt a szinte kétszáz publicisztikát, amely bemutatja az elmúlt harminc évet, derűjével-borújával együtt.
Kolozsvár emblematikus épületeinek megálmodója Pákei Lajos, akinek sokrétű munkásságát Gy. Dávid Gyula foglalta kötetbe.
Lehet tehetséges író egy tizenéves lány? Igen.