Látogatásunk során Marcsa néni verseket szavalt, anekdotákat, meséket mondott és még énekkel is megörvendeztetett bennünket.
A sepsiszentgyörgyi származású énekesnőtől megtudtuk, karácsonyra is alkalmasak a dalocskák, s mi több: szülő és gyermek egyaránt örvendezhet azoknak.
Ahhoz, hogy az ünnepeket önmagunkkal szemben minél hitelesebben töltsük, nem árt elfogadnunk, hogy azok nemcsak a magasztos és felemelő érzésekről szólnak. Nem válhatunk gombnyomásra vidámmá, derűssé, felhőtlenné és gondtalanná, csupán attól, hogy a naptár szerint eljött a karácsony.
Míg egyesekhez gömbökkel teli viszi, másoktól segítséget kér a fenyő díszítésében, de egyvalami mindegyikük karácsonyában közös: az angyal megfejthetetlen módon ajándékokat csen a fa alá – osztották meg velünk a kolozsvári János Zsigmond Unitárius Kollégium első osztályos tanulói.
Az édességek általában tele vannak cukorral és nagyon magas a zsírtartalmuk: kutatások igazolták, hogy túlzott fogyasztásuk függőséget okozhat, amit nem egyszerű magunk mögött hagyni. Minél többet eszünk belőle, annál többet kívánunk.
Hogyan lehetne gyorsan, változatos módon, az otthonunkban is fellelhető tárgyakkal feldíszíteni az idei karácsonyfát? Erre mutatunk most tíz könnyen kivitelezhető ötletet.
A világban uralkodó társadalmi-gazdasági folyamatok, a közhangulat, illetve a globális hatással bíró események is befolyásolják, hogy végül melyik színárnyalat lesz a befutó.
Karácsonyfa terén az emberek két táborra oszlanak: vannak a műfenyő kedvelők, és vannak azok, akiknek csak a vágott fenyő hozza meg a karácsonyi hangulatot.
A szószok különösen magas zsírtartalmúak. Nem szükséges minden ételt mártással leönteni, hasznosabb, ha minél többféle színű zöldségből készít köretet, pürét, friss salátát a húsok mellé az ember, és öntetként balzsamecetet, olívaolajat használ.
Kicsi, 3-6 éves gyerekeink számára igenis teremtsük meg a mesevilágot, szórjunk titokban egy kis lisztet az előszoba padlójára, hagyjuk résnyire nyitva a kályhaajtót, maradjon egy angyalszárnyból kihullott tollpihe a karácsonyfa közelében, jöjjön a varázslat, merjünk játszani, gyermeki szemmel kíváncsinak lenni.
Karácsonyhoz közeledve örömmel vettük tudomásul, hogy jótékony olvasóink immár harmadszorra az összes gyerek kívánságát teljesítették: lehetetlent nem ismerve ajánlottak fel okoskütyüket és várva várt ajándéktárgyakat, így 24-én este az államilag gondozott gyerekek karácsonyfája alá is kerülhetnek meglepetések.
Hogyan befolyásolja személyes és társas kapcsolatainkat a járvány? Kiderül az Erdély TV Zebra műsorából.
A téli napfordulóhoz a legtöbb kultúrában számos ősi népi szokás kapcsolódik, és ünnepségek kísérik.
A koronavírus okozta helyzet rávilágít arra, hogy a karácsony ünnepére a fogyasztói társadalomban mennyi fölösleges sallang tapadt. Milyen kevésszer jut eszünkbe a karácsonyról a megváltás üzenete!
A rendkívül nagy türelmet és időt igénylő ünnepi lakomákat ízletessé és élvezhetővé teheti, ha az Erdély ízei a Rhédey ajánlásával című sorozatunk ünnepi kiadását követi.
A fűszerőrlemények nagy része a felső légúti fertőzéseket gyógyítja, emellett a gyömbér és szegfűszeg gátolja a gyulladásokat, a koriander, amely baktérium- és gombaölő hatású, a gyomorbántalmakat is enyhíti.
Kolozsvár, Szatmár, Nagyvárad, Marosvásárhely, Csíkszereda és Sepsiszentgyörgy is ünnepi fénybe öltözött, megmutatjuk, hogyan.
Ma este az Erdély TV Nőszemközt műsorában az ajándékozás fortélyairól lesz szó.
Ha a karácsonyfa friss az ünnepi időszakban, kellemes illattal tölti be a lakást, és nem szórja tele a szőnyeget a tűleveleivel, zöld marad, és kevésbé tűzveszélyes.
Az ünnepek közeledtével nemcsak a szülők, de a rokonok is képesek túlzásokba esni, ha az ajándékozásról van szó.