Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerint a gyermekeket és tinédzsereket hasonló eséllyel fertőzi meg az új koronavírus, mint a többi korosztály tagjait, illetve ők is ugyanúgy terjeszthetik a fertőzést.
Egyaránt felkeltette a román és magyar anyanyelvű tanulók figyelmét, akik szerint az oktatóvideók rendszereznek, megértetnek és gondolkodásra késztetnek.
Bár csökkentett létszámmal vehetnek részt az edzéseken a mozogni vágyók, és kézfertőtlenítés, lázmérés vár rájuk a tréningek előtt, nem riadnak vissza attól, hogy az edzőtermek adta lehetőségeket kihasználják.
A kalotaszegi Pócs Kati néni és a harasztosi Horváth Anna néni egyöntetűen állítja, hogy az eperlekvárhoz kevés cukor szükséges. Befőző por, zselésítő pedig szóba sem jöhet, ha finom, valódi lekvárt akarunk főzni a gyümölcsből.
A kismamák többsége attól retteg, hogy a szülés során, a megbeszéltek ellenére férjük mégsem lehet mellettük, félnek a sokat emlegetett „kötelező maszkos szüléstől”, nyugtalanok amiatt, hogy kisbabájukat a koronavírus-tesztelés eredményéig elválasztják tőlük.
Felerősödtek a mentális betegségek, a depresszió tünetei, és a függőség is fokozódott a koronavírus-járvány miatt.
A Maszol által megkérdezett esküvői szolgáltatók úgy vélik, a koronavírus-járvány nemcsak 2020-at bénította meg, hanem a jövőre nézve is hozott változásokat.
Az Allergiás, Asztmás és Immunológiai Megbetegedések Amerikai Kollégiumának (ACAAI) Annals of Allergy, Asthma and Immunology című szaklapjában megjelent tanulmány szerint a túl kevés és esetenként a túl sok alvás is negatív hatással lehet az asztmával élő felnőttekre.
A munkahelyek újranyitása során az alkalmazottak egymáson vezethetik le a feszültséget, ugyanakkor családon belül is fennmaradhat a zsörtölődés, a veszekedés: hogyan szabadulhatunk meg a felgyülemlett feszültségtől, és mit tehetünk annak érdekében, hogy negatív érzéseinket ne a környezetünkön vezessük le?
A szakember úgy véli, a járványhelyzetben sem kell tökéletes szülőnek lenni, mert hibáink és gyengeségünk beismerése családot összekovácsoló erővel bír, segíti a közös megoldásokat, és növeli az alkalmazkodóképességet.
Több gyümölcsöt és zöldséget, ugyanakkor kevesebb készételt fogyasztanak az emberek a koronavírus-járvány miatt elrendelt korlátozások közepette
Lenőtt a haja, festeni kéne? Nyiratkozni esetleg? Pár nap múlva lehet menni, tudja meg, hogyan készültek fel a fodrászok az ügyfelek fogadására.
A Csíki Majális Másként programján öt gyümölcsből és egy zöldségből készült pálinka került "terítékre".
Az ártalmatlannak tűnő tevékenységek is függőséggé alakulhatnak, ha az ember a negatív érzések elnyomására egyfajta „kreált boldogságba” menekül, és hanyagolva teendőit egész nap olvas, varr vagy főz.
Focizott eddig, és most nem teheti? Aktív életet élt, és most beszorult négy fal közé? Nem tudja, hogy mit hoz a holnap? Fel kell készülnie lelkileg arra, hogy élete ezután gyökeresen megváltozik.
Olvasóinktól olyan fotókat kérünk, amelyek Erdély lakásablakból fotózott „szeleteit” mutatják be.
A szükségállapot idején feléledt az emberek kertészkedve.
A bezártság rombolja az énképünket, és visszaigazolás hiányában, a lájkok és hozzászólások reményében arra is képesek vagyunk, hogy kínos tartalmakat osszunk meg magunkról. De miért választjuk az őszinte önkifejezés helyett a feltűnősködést?
Gyermekkorában gyakran eljátszotta húgaival, hogyan fog majd férjhez menni, miként vonul oltárhoz, és ez mind megvalósult a karantén-nagynapon, hiszen családias környezetben köthetett házasságot: az egyházi szertartást férje otthonában tartották.
Mészáros Andrea párterapeuta úgy véli, a „karantén-trükkök” közül az egyik kulcsfontosságú elem az, hogy a párok tisztán, érthetően és tisztelettudóan fejezzék ki az igényeiket, köntörfalazás, utalgatás nélkül, és ne számítsanak arra, hogy a társuk kitalálja a gondolataikat.