Vélhetően ez lesz az utolsó óraátállítások egyike.
Közölte szerdán a Román Vasúttársaság (CFR).
Azok a tagállamok, amelyek a nyári időszámítást választják, utoljára 2021 márciusában állítják át az órákat.
Bár korábban Európa-szerte felmerült az évenkénti kétszeri óraátállítás gyakorlatának megszüntetése, végleges döntés egyelőre nem született az ügyben.
Az óraátállítás hatása 7-10 napig is tarthat azoknál, akik erre érzékenyek – mondta Pintér Ferenc meteogyógyász az M1 aktuális csatornán.
Vasárnap kezdődik a nyári időszámítás, az órákat éjjel 3 órakor 4 órára kell állítani.
Mint ismert, vasárnapra virradóra hajnali 3 órakor 4 órára kell átállítani az óramutatókat.
Támogatásáról biztosította az évenkénti kétszeri óraátállítás gyakorlatának 2021-es megszüntetését kedden az Európai Parlament (EP).
Az új céldátum 2021.
Grazban tanácskoztak az uniós tagállamok közlekedési miniszterei.
A Meteo Klinika vezetője szerint az óraátállítás negatív, egészségügyi hatásai túlsúlyban vannak a pozitív, gazdasági előnyeihez képest.
A vasúti menetrend nem módosul.
Magyarország és Románia akár azonos időzónába kerülhet.
Az emberek akaratának megfelelően meg kell szüntetni az évenként kétszeri óraátállítást, és át kell térni az állandó nyári időszámításra - jelentette ki Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnöke.
Az Európai Bizottság lezárta az évente kétszer esedékes óraátállítás szükségességéről indított európai konzultációt, amelyről az uniós tagállamokból több mint 4,6 millió ember nyilvánította ki véleményét.
Új időszámítás kezdődik Észak-Koreában - tájékoztat az EuroNews.
Vasárnap kezdődik a nyári időszámítás, hajnali 3-kor kell 4 órára állítani az órákat. Az óraátállítás miatt változik a tömegközlekedési eszközök menetrendje.
Február végén iktatták a szenátusban azt a törvénytervezetet, amely véget vetne Romániában az óraátállításnak. Ezzel párhuzamosan az Európai Bizottság is elkezdte annak vizsgálatát, hogy szükség van-e a nyári időszámításra vonatkozó irányelvre.