Egy szomszédos törpecsillag körül keringő három új bolygót fedezett fel az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) exobolygóvadász űrszondája.
Jelentette kedden az amerikai űrhajózási hivatal.
Az űrszonda elsősorban talajmintákat venni érkezett a Marsra.
2,4 millió ember nevével együtt.
Mintegy 485 ezer kilométernyi út megtétele után sikeresen landolt a Marson az InSight űrszonda közép-európai idő szerint hétfő 20 óra 54 perckor – közölte az amerikai űrkutatási hivatal, a NASA.
A NASA Parker Solar Probe nevű űrszondája hétfőn éjjel belemerült a Nap külső légkörébe, ekkor huszonnégymillió kilométerre közelítette meg a felszínét.
"Halottnak" nyilvánította a Dawn űrszondát az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) az után, hogy a héten teljesen megszakadt a kapcsolat vele, és a kutatók már nem tudtak kommunikálni a Vesta aszteroidát, majd a Ceres törpebolygót kutató űreszközzel.
A tervezettnél hónapokkal később, október helyett csak a jövő évben, január vége felé landol a küldetése céljául kijelölt aszteroidán a Hajabusza-2 japán űrszonda, mert a kisbolygó felszíne a vártnál göröngyösebb, és ezért nehéz megfelelő leszállóhelyet találni a számára – közölte csütörtökön a japán űrkutatási hivatal, a JAXA.
Az eredetileg tervezetthez képest egynapos késéssel útjára indította vasárnap az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) a Parker Solar Probe űrszondát. A szondát egy Delta IV Heavy rakétával indították el a floridai Cape Canaveral-i űrközpontból.
A bolygó belső szerkezetét és folyamatait vizsgálja az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) új Mars-szondája, amely már úton van a vörös bolygó felé – mondta Sík András Mars-kutató az M1 aktuális csatornán csütörtökön.
Fellőtték szombaton a kaliforniai Vanderberg légi bázisról az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) InSight nevű új Mars-szondáját.
A SpaceX űripari magánvállalkozás Falcon 9-es típusú hordozórakétáján útnak indították Floridából az amerikai űrkutatási hivatal, a NASA új exobolygó-vadász űrszondáját.
Legkorábban szerdán indítja útnak legújabb exobolygó-kereső űrszondáját az amerikai űrkutatási hivatal (NASA), amely eredetileg hétfőre tervezte a TESS (Transiting Exoplanet Survey Satellite) fellövését.
A tervek szerint április közepén indítja a TESS (Transiting Exoplanet Survey Satellite) exobolygó-kereső űrszondát a NASA, amelynek mérései alapján több mint háromezer exobolygó felfedezésére számítanak a csillagászok.
Megpróbálják felvenni a kapcsolatot egy több mint egy évtizede elveszett műholddal az amerikai űrkutatási hivatal (NASA) szakemberei az után, hogy egy amatőr csillagász felfedezte, a műhold még működőképes lehet.
A Szaturnuszhoz 2004-ben érkezett Cassini űrszonda több mint 453 ezer képet küldött a Földre a Naprendszer második legnagyobb bolygójáról, annak gyűrűiről és holdjairól.
A Szaturnusz kutatására küldött Cassini űrszonda végrehajtotta azt a pályamódosítást, mely a végső, megsemmisítő "nagy ugrás" felé irányította - írta a BBC hírportálja.
A földi irányítóközpont tudósai szerint ideje végleg lemondani arról, hogy valaha is sikerülhet helyreállítani a kapcsolatot a 67P/Csurjumov-Geraszimenko üstökösön 2014-ben landolt Philae leszállóegységgel.
Közel négy órás videóba sűrítették a Szaturnusz 11 éves megfigyelését. A lélegzetelállító felvételeket a Cassini–Huygens űrszonda készítette.