Éles lövedékkel megsebesítettek Hongkongban egy tüntetőt a rendőrök a keddi demonstráción.
A rendőrség könnygázt és vízágyút vetett be a Molotov-koktélokat dobáló demonstrálók egy csoportja ellen.
Sok hongkonginak nem tetszik, hogy Peking fokozatosan egyre szigorúbb ellenőrzés alá vonja a várost, és igyekszik növelni befolyását.
Úgy tervezték, hogy kibír akár óránként 200 km/h-s széllökéseket is.
55 km hosszú, kétszer három sávos híd köti össze Hong Kongot, Makaót és a kínai szárazföldet, felére csökkentve a korábbi út idejét.
Nagyvárad a 13., Kolozsvár a 14. helyezést éri el a hazai városok listáján, Brassó 16. lett.
Az általa törvényellenesnek nevezett hongkongi tüntetések beszüntetését követelte Kína.
Az egyhetes diáktüntetések és a hétvégi tömegoszlatási kísérletek után hétfőre sem tért vissza az élet a normális kerékvágásba Hongkongban.
Nagyszabású felvonulást, békés demokráciapárti tüntetést tartottak kedden Hongkongban annak évfordulóján, hogy a várost 17 évvel ezelőtt csatolták vissza Kínához - számolt be a helyi online média kedden. Diákok százai ülőtüntetésbe kezdtek.
A hongkongi ellenzék szerint a kínai vezetés a város autonómiáját veszélyezteti, és "minialkotmányát", az alaptörvényt is leértékeli a Hongkong igazgatásának gyakorlatáról most kiadott Fehér könyvvel. A hongkongi törvényhozás harmadik legnagyobb pártja, a Polgári Párt képviselői tiltakozásul elégették a dokumentum példányait a kínai összekötő hivatal előtti szerdai demonstrációjukon.
Közszolgáltatókba, ingatlanokba és számos más iparágba fektetett 30 milliárd fontjával a hongkongi Li Ka-sing az Egyesült Királyság legnagyobb külföldi befektetője - írja a Hong Kong Daily News napilap összeállításában.
Edward Snowden, az amerikai titkos adatgyűjtés Hongkongban tartózkodó kiszivárogtatója nincs őrizetben, és nem helyezték rendőri védelem alá sem. Biztonságos helyen van - közölte a korábbi értesüléseket cáfolva a South China Morning Post című hongkongi napilap szombati online kiadásában.
Edward Snowden kockázatos játékba kezdett, amikor Hongkongba menekült azután, hogy kiszivárogtatta a sajtónak az elektronikus hírszerzésre szakosodott amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) adatgyűjtési tevékenységéről szóló értesüléseket. Az amerikai Központi Hírszerző Ügynökség (CIA) volt technikusa ugyanis – aki saját bevallása szerint a legszívesebben Izlandon kérne menedéket – ezzel végső soron a kínai kormány kezébe tette le a sorsát.