Címke: Horia Tecău

• Tenisz: tornát nyert Dubajban Horia Tecău

Megnyerte Horia Tecău Jean-Julien Rojerrel az oldalán a 2 623 485 dollár összdíjazású, dubaji keménypályás férfi tenisztorna páros versenyének döntőjét. A román-holland kettős 6:2, 7:6 (2) arányban győzte le az amerikai Jamie Cerretani és az indiai Leander Paes alkotta párost.

• Halep kiesett, de van román bajnok az US Openen

Megnyerte Horia Tecău a holland Jean-Julien Rojerrel az oldalán az amerikai nyílt teniszbajnokság (US Open) férfi páros versenyének döntőjét.

• Tecău és Rojer bejutott a negyeddöntőbe Indian Wellsben

Bejutott Horia Tecău az Indian Wells-i (Kalifornia, USA) kemény pályás tenisztorna páros versenyének negyeddöntőjébe. A román teniszező a holland Jean-Julien Rojerrel az oldalán 6-4, 6-3-ra győzte le a Daniel Evans/Andy Murray alkotta brit kettőst.

• Tecău és Rojer megnyerte a dubaji ATP-torna páros döntőjét

A Horia Tecău és Jean-Julien Rojer román-holland páros megnyerte szombaton a 2,4 millió dollár összdíjazású dubaji keménypályás ATP tenisztorna férfi páros versenyének döntőjét.

• Rio 2016: ezüstérmes lett a Mergea, Tecău páros teniszben

Ezüstérmet szerzett a Florin Mergea, Horia Tecău kettős a Rio de Janeiró-i olimpia teniszversenyében. A játékosok a spanyol Rafael Nadal, Marc López párostól kaptak ki a döntőben.

• Rio 2016: döntőbe jutott a Tecău-Mergea páros

A női párbajtőrözök döntőbe jutása után a férfi tenisz páros versenyszámában induló Horia Tecău/Florin Mergea páros is bejutott a riói olimpia döntőjébe. A román teniszezők pénteki ellenfele a Rafael Nadal/Marc Lopez duó lesz.

• A hétvégén Aradon rendezik a Románia–Szlovénia Davis Kupa-meccset

Péntektől vasárnapig az aradi sportcsarnok ad otthont a férfi tenisz Davis Kupa Euro-Afrikai Zóna I. csoportjának 1. fordulójában rendezett Románia–Szlovénia meccsnek. A Maros-parti városban először rendeznek DK-mérkőzést, és ha a románok nyernek, a következő fordulóban Spanyolországgal játszanak.

• Australian Open: Tecăuék elveszítették a vegyes páros döntőjét

A brit James Murray és a brazil Bruno Soares kettőse nyerte az ausztrál nyílt teniszbajnokság férfi párosversenyét. A román Horia Tecău és az amerikai Coco Vandeweghe alkotta vegyes páros kikapott a döntőben a Bruno Soares-Elena Vesnina duótól.

• ATP-vb: sorozatban negyedszer világbajnok Novak Djokovics

Sorozatban negyedszer, összesen pedig már ötödször nyerte meg Novak Djokovics a férfi teniszezők világbajnokságát. A szerb világelső az idei londoni döntőben 6:3, 6:4-re győzte le Roger Federert.

• Román győztese is lesz a férfi teniszezők világbajnokságának

Roger Federer lesz idén is a már korábban döntőbe jutott Novak Djokovic ellenfele a férfi teniszezők Londonban zajló év végi világbajnokságán. A párosok döntőjében a háló mindkét oldalán áll majd egy-egy román játékos, ugyanis Horia Tecău és Florin Mergea is megnyerte csapattársával elődöntőjét.

• Újra van román bajnoka Wimbledonnak

A román Horia Tecău és a holland Jean-Julien Rojer nyerte a férfi párosok teniszdöntőjét Londonban. A brit Jamie Murrayt és az ausztrál John Peers duóját győzték le 7:6, 6:4, 6:4-re.