A székelyföldi mofetták, Kolonics István orgonaépítő életműve, a Székely Himnusz, Szent László erdélyi öröksége, a Szelek barlangja, a Sebes-Körös szurdokvölgy és a Révi szoros a Zichy cseppkőbarlanggal való kiegészítése volt napirenden.
A Hungarikum Bizottság 2020. május 21-én, a 25. jubileumi ülésén hozott döntésével felvette a Magyar Értéktárba a vallásszabadság törvényét, beemelve azt a kiemelkedő nemzeti értékek sorába.
Felvették az Erdélyi Magyar Értéktárba és a Hungarikum Bizottság elé terjesztenek három erdélyi értéket.
A válogatás nem volt könnyű, de a kezdeményezők optimisták, már a második kötetet tervezik – fejben mindenképp –, tudtuk meg a hétfői kötetbemutatón, a Kolozsvári Magyar Napokon.
A dévai Téglás Gábor Elméleti Líceumban mutatták be szombaton a Hunyad megyei magyar értéktár első kötetét.
A Hungarikum Bizottság elé terjesztik az 1568-as tordai országgyűlésen megszavazott vallásszabadság törvényét és Kőrösi Csoma Sándor életművét – döntött keddi gyűlésén az Erdélyi Magyar Értéktár Bizottság.
A megyei testület összefogja azokat a helyi fiókszervezeteket, amelyek korábban már létrejöttek.
A Hungarikum Bizottság keddi döntése értelmében többek között a csíksomlyói pünkösdi búcsúval bővült a Magyar Értéktár.
A Magyar Unitárius Egyház kérésére felvették az Erdélyi Magyar Értéktárba az 1568-as tordai országgyűlésen megszavazott vallásszabadság törvényét.
Az Erdélyi Magyar Értéktár bizottságának csütörtöki gyűlésén 37 értéket javasoltak az értéktárba, a bizottság a tanácskozást követően a csíksomlyói búcsút valamint további hat erdélyi magyar érték felvételét javasolta a Nemzeti Értéktárba, amelyek következő lépésként Hungarikummá válhatnak.
A székelyföldi vicc lehet az egyik első érték, amely bekerülhet a júliusban létrejövő Székelyföldi Értéktárba.
41 javasolt értékről döntött április 27-i, szerdai ülésén az Erdélyi Magyar Értéktár Bizottság (EMÉB). Ebből 12 került az Erdélyi Magyar Értéktárba, 24 pedig a megyei, területi vagy helyi értéktárakba.
84 értéket terjesztettek fel kevesebb mint egy hónap alatt az Erdélyi Magyar Értéktárba, amelyből 25 erdélyi és 58 tájegységi jelentőségűt el is fogadott a bizottság – számolt be csütörtökön Hegedüs Csilla, az RMDSZ kultúráért felelős ügyvezető alelnöke, az Erdélyi Magyar Értéktár Bizottság november 17-én megválasztott elnöke.
Az erdélyi magyar értékek azonosítása, felterjesztése az erdélyi magyar értéktárba és a magyarországi értékek közé a kiemelt feladata az Erdélyi Magyar Értéktár Bizottságnak, amely csütörtökön alakult meg Kolozsváron.
Ha Hegedüs Csillán múlna, Déva várától a vallászabadságig, a csíksomlyói búcsútól a kolozsvári Bulgakov kávéházig sok érték felkerülhetne a "transzilvanikumok" listájára. Az RMDSZ kultúráért felelős ügyvezető alelnökét az Erdélyi Magyar Értéktár Bizottság munkájáról kérdeztük.
Magyarországi mintára megalakult az Erdélyi Magyar Értéktár Bizottság, amelynek feladata az erdélyi értékek beazonosítása, a Magyar Értéktárba való emelése