Elrendelte az MSZP választmánya a teljes tisztújítást, és július 19-ére összehívta a párt tisztújító kongresszusát.
Lemondott pártelnöki és frakcióvezetői posztjáról Mesterházy Attila csütörtökön, aki jelezte, hogy nem kíván újraindulni az MSZP elnöki posztjáért.
Mesterházy Attila, a baloldali összefogás miniszterelnök-jelöltje nagy magabiztossággal bizonygatta a szombati Népszabadságban megjelent interjújában, hogy megnyerik a választást.
A Fidesz bocsánatkérést vár Mesterházy Attilától, miután a baloldali ellenzéki pártok szombati nagygyűlésén "kötél általi halált ígért politikai ellenfeleinek" a Gyurcsány-koalíció. Ezt Kocsis Máté, a nagyobbik kormánypárt kommunikációs igazgatója mondta hétfőn Budapesten sajtótájékoztatón.
Az MSZP rendkívüli kongresszusa titkos szavazáson 99,7 százalékos többséggel az ellenzéki összefogás miniszterelnök-jelöltjévé választotta Mesterházy Attila pártelnököt.
Gyurcsány Ferenc szerint fennállt annak a veszélye, hogy ha az Együtt-PM nem fogadja el az ellenzéki pártok megállapodását, akkor a választási szövetség kimaradt volna az együttműködésből. A Demokratikus Koalíció (DK) elnöke az MTI-nek adott interjújában azt mondta, lezárták vitáikat, korrekt a viszony az összefogás szereplői között, és igazodni fognak az együttműködést vezető Mesterházy Attila MSZP-elnök kéréseihez.
Sorrendben Mesterházy Attila, Bajnai Gordon, Gyurcsány Ferenc, Fodor Gábor és Szabó Tímea szerepel az MSZP, az Együtt-PM, a DK és a Liberálisok közös országos listájának első öt helyén - jelentették be a megállapodás megszületését követően az ellenzéki pártok vezetői kedden, Budapesten.
Az MSZP határozati javaslatot nyújtott be a parlamentnek, azt kezdeményezve: a Ház kérje fel a kormányt, hogy egy hónapon belül terjesszen elő olyan indítványt, amely megtiltja Horthy-szobrok állítását közterületen és bárki számára nyitva álló nyilvános helyeken.
A szocialista párt választási programjáról és listáiról dönt szombaton az MSZP kongresszusa.
Október 23-án írja alá választási megállapodását az MSZP és az Együtt-PM - közölte a parlamenten kívüli ellenzéki párt vezetője kedd este az InfoRádióban.
Három irányban segítheti az MSZP a határon túli magyar közösségek törekvéseit és érdekeik érvényesítését - mondta az MSZP elnöke határon túli magyar pártok vezetőivel tartott egyeztetése után a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Vásárosnaményban szombaton.