Címke: Nagybányai HCM

• Női kézi BL: egy román és egy magyar részvevője lesz a budapesti Final Fournak

Kialakult vasárnap este a női kézilabda Bajnokok Ligája budapesti négyes döntőjének mezőnye, miután a Buducsnoszt Podgorica kettős győzelemmel kiejtette a Nagybányai HCM-t. A címvédő montenegróiak mellett a Győri ETO, a Vardar Szkopje és a Bukaresti CSM érkezik a magyar fővárosba.

• Női kézi BL: a Ferencváros legyőzte a Nagybányát

Az FTC fontos győzelmet aratott a vendég Nagybánya ellen a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének utolsó fordulójában, így csoportjában vagy a második, vagy a harmadik helyen végez, és a negyeddöntőben elkerüli a másik ág legjobb csapatát. A nagybányaiak is továbbjutnak, viszont a negyedik helyükkel nagyon nehéz ellenfelet kapnak a negyeddöntőben.

• Rasszista támadások érték Zilahon a nagybányaiak francia játékosát

Rasszista támadások érték a hazai szurkolók részéről a Zilahi HC és a Nagybányai HCM közötti kedd esti női kézilabda mérkőzésen a nagybányaiak egyik színes bőrű játékosát. Allison Pineau távozását fontolgatja Romániából – számolt be szerdán a sportsajtó.

• Női kézilabda BL: parázs magyar-román párharcok hétvégéje lesz

Az FTC pénteken nagybányai, a Győr pedig szombaton bukaresti ellenfelével találkozik a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjében, s a cél mindkét csapat számára az, hogy megőrizze a kedvező negyeddöntős kiemelést biztosító második helyét a csoportjában.

• Bűnvádi eljárás indult Nagybánya polgármestere ellen

Bűnvádi eljárást indított a korrupcióellenes ügyészség (DNA) Nagybánya polgármestere ellen. Cătălin Cherecheșt hivatali visszaéléssel, illetve okirat-hamisításban és adócsalásban való bűnrészességgel gyanúsítják.

• Visszaléphetnek a BL-sorozattól a nagybányai kézilabdacsapatok

A prosport.ro értesülése szerint visszalép a Bajnokok Ligája küzdelmeitől a magyar játékosokat is foglalkoztató Nagybányai HCM női és férfi kézilabdacsapata.

• Női kézilabda BL: kiesett a címvédő Győr és a Nagybánya is

Nem jutott be a női kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjébe a Győri Audi ETO KC, és kiesett a Nagybányai HCM is.

• Női kézilabda BL: győri győzelem a nagybányaiak ellen

A címvédő Győri Audi ETO KC - biztos csoportmásodikként - remek második félidei játékával 29-23-ra legyőzte vasárnap a Nagybányai HCM csapatát a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjében.

• Női kézi BL: másodszor is kikapott a Larviktól a címvédő Győr

A címvédő Győri Audi ETO KC 22-19-re kikapott a Larvik vendégeként, így a norvég csapat mögött biztosan a második helyen végez csoportjában a női kézilabda Bajnokok Ligájában.

• A Larvik „jóindulatától” függ a Nagybányai HCM továbbjutása

Egyszerű volt a feladat a Nagybányai HCM kézilabdázói számára a női Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó mérkőzésén: nem szabad kikapni a francia Metz-től. Ehhez képest pénteken este pontosan ez történt Szűcs Gabrielláékkal, kikaptak 23-24-re, amivel azt érték el, hogy továbbjutásuk a norvég Larvik kezébe került.

• Valóságos világválogatottal vág neki az idénynek a Nagybányai HCM

Nyolc ország nemzeti válogatottjából is lesz játékosa a következő idényben a Nagybányai HCM női kézilabda csapatnak, amelynek megfogalmazott célja a Bajnokok Ligája négyes döntőjébe jutás.

• Megkezdődött a Nagybányai HCM dominanciája

Fennállása első bajnoki címét szerezte meg a Nagybányai HCM női kézilabdacsapata vasárnap azzal, hogy 38-33-ra legyőzte legnagyobb riválisát, a Brassói Coronát. Szűcs Gabiék így 6 pontos előnyre tettek szert egy fordulóval a bajnokság vége előtt.

• Női kézi BL: megvesztegette a bírókat a Nagybányai HCM?

Korrupciós vádak miatt szerdán hivatalos panaszt nyújtott be a Thüringer HC női kézilabdacsapata az európai szövetségnél (EHF). A német bajnok szerint Nenad Krstic és Peter Ljubic játékvezetőket megvesztegették a Nagybányai HCM ellen idegenben elbukott Bajnokok Ligája-találkozóra (20–19).

• Óriási bravúrral a BL kapujában a nagybányai lányok

A házigazda Nagybányai HCM nagy bravúrt végrehajtva 26–25-re legyőzte, és ezzel búcsúztatta a Viborgot a női kézilabda Bajnokok Ligája selejtezőjében. Szűcs Gabiék a Tvis Holstebro (dán)-Dalfsen (holland) összecsapás győztesével küzdhetnek meg azért, hogy a BL főtábláján összemérhessék tudásukat a címvédő Győri ETO-val.