"Én soha nem voltam annyira bizonyos abban, hogy ezt el is érjük, mint most" – mondta a skót kormányfő.
A brit EU-tagságról 2016 júniusában rendezett népszavazáson országos átlagban a résztvevők szűk, 51,89 százalékos többsége a kilépésre, a skótok 62 százaléka viszont a bennmaradásra voksolt.
A Skóciában kormányzó, függetlenségre törekvő, a brit EU-tagság megszűnését (Brexit) határozottan elvető Skót Nemzeti Párt (SNP) a skóciai szavazatok 45 százalékát kapta, 8,1 százalékponttal többet, mint az előző választáson.
A Skót Nemzeti Párt (SNP) lett a második legnagyobb ellenzéki párt a brit parlamentben.
A skót függetlenségről 2014 szeptemberében már tartottak egy népszavazást, de akkor az elszakadást ellenzők győztek 55 százalékos többséggel.
„A Nagy-Britanniát kormányzó Konzervatív Párt Skóciában több mint hatvan éve nem nyert általános választást, és így Skócia felett olyan brit kormány gyakorol hatalmat, amelyre a skótok nem szavaztak.”
A skót függetlenségről 2014 szeptemberében már tartottak egy népszavazást, de akkor az elszakadást ellenzők győztek 55 százalékos többséggel.
A skót függetlenségről 2014 szeptemberében már tartottak egy referendumot, de akkor az elszakadást ellenzők győztek 55 százalékos többséggel.
A megkérdezettek 52 százaléka támogatja az elszakadást Nagy-Britanniától.
A skót függetlenségről 2014 szeptemberében már tartottak egy népszavazást, de akkor az elszakadást ellenzők győztek 55 százalékos többséggel.
Nem értenek egyet azza, hogy Skóciát akarata ellenére kiléptessék az Európai Unióból a Brexit révén.
Nicola Sturgeon kijelentette azt is, hogy a Skóciában élő külföldi EU-állampolgárok a skót nemzet tagjai.
Skócia kiléphet az Egyesült Királyságból, ha nem rendeznek újabb népszavazást az Egyesült Királyság európai uniós tagságának megszüntetéséről (Brexit).
A skót miniszterelnök szerint el kell halasztani Nagy-Britannia jövő márciusban esedékes kilépését az Európai Unióból (Brexit), ha addig nem születik átfogó megállapodás a jövőbeni kapcsolatok feltételrendszeréről.
Skócia nem akarja elhagyni az Európai Unió egységes belső piacát és a vámuniót az Egyesült Királyság tervezett kilépését követően – szögezte le Nicola Sturgeon skót miniszterelnök hétfőn Brüsszelben.
A skót parlament kedden a várakozásoknak megfelelően felhatalmazta Nicola Sturgeon skót kormányfőt az újabb skóciai függetlenségi népszavazás előkészületeinek megkezdésére.
Lesz újabb népszavazás Skócia függetlenségéről – mondta szombaton a skót miniszterelnök, hitet téve egyben a Skóciában élő külföldi EU-állampolgárok jogosultságainak jövőbeni garantálása mellett is.
A skót miniszterelnök szerint 2018 ősze „észszerű időpontja” lehet a skóciai függetlenségről szóló esetleges újabb népszavazásnak, de erről döntés még nincs.
A brit kormány attól tart, hogy Skócia bejelenti az újabb függetlenségi népszavazás tervét, amint Theresa May brit miniszterelnök hivatalosan elindítja a brit EU-tagság megszűnéséhez vezető folyamatot - írta londoni kormányforrásokat idézve a hétfői The Times.
Jelentős károkat okozhat Skócia gazdaságának az Egyesült Királyság várható kilépése az Európai Unióból a skót kormány elemzése szerint. Az előrejelzésben az áll, hogy 2030-ra a skót bruttó hazai össztermék (GDP) évi 1,7-11,2 milliárd fonttal lesz alacsonyabb a Brexit miatt. Az adóbevételek 1,7-3,7 milliárd fonttal csökkennek majd a várakozás szerint.