Assange több évig Ecuador londoni nagykövetségén tartózkodott, de 2019-ben megvonták tőle a menedékjogot, és ezt követően letartóztatták. Jelenleg egy angol börtönben van.
A várható fellebbezések miatt valószínűleg évekig tartó bírósági eljárás tétje az, hogy Assange-t a brit kormány kiadhatja-e az Egyesült Államoknak.
Ötven hét börtönbüntetésre ítélte szerdán egy londoni bíróság Julian Assange-t, a WikiLeaks kiszivárogtató portál alapítóját a szabadlábon védekezés fejében megszabott bírósági megjelenési kötelem hét évvel ezelőtti megszegése miatt.
A WikiLeaks kiszivárogtató portál alapítóját csütörtökön vette őrizetbe a Scotland Yard.
Julian Assange 7 éve Ecuador londoni nagykövetségének vendégszeretetét élvezi.
A tanácsadót a Robert Mueller vezette különleges bizottság vizsgálódásai nyomán összesen hét rendbeli bűncselekménnyel vádoljá.
Donald Trump amerikai elnök volt kampánymenedzsere, Paul Manafort többször is titokban találkozott a WikiLeaks portál alapítójával – jelentette a CNN hírtelevízió a The Guardian című brit napilap információira hivatkozva kedden.
Új háziszabályokat adott ki Ecuador a védelmük alatt álló WikiLeaks-alapítónak.
Az ausztrál kormánytól kért segítséget helyzetének rendezésére a WikiLeaks oknyomozó portált alapító Julian Assange, aki attól tart, hogy távoznia kell Ecuador londoni nagykövetségéről, ahol az elmúlt években menedékre lelt.
Összesen 11 ezer, a Wikileaks Twitter-fiókja és aktivisták, támogatók közötti privát beszélgetést hozott nyilvánosságra a szervezet egy aktivistája.
Azzal az indoklással, hogy a 2016-os elnökválasztás idején összejátszottak a választási folyamat megakasztása érdekében.
Elutasította a bíróság Julian Assange fellebbezését., így érvényben marad a brit letartóztatási parancs. De ez nem minden.
Annak ellenére érvényben marad a brit letartóztatási parancs Julian Assange ellen, hogy a svéd ügyészség megszüntette a nyomozást – így döntött a londoni bíróság. A WikiLeaks alapítója ellen nemi erőszak gyanúja nyomoztak.
Az Egyesült Királysággal közösen keresi Ecuador a lehetőséget arra, hogy Assange védelmét fenntartsák, de szabaduljanak is tőle.
Levelezett a WikiLeaks Donald Trump fiával az amerikai kampány utolsó heteiben – derült ki a The Atlantic cikkéből.
Szabadon engedték szerdán az Egyesült Államokban Chelsea Manninget, aki titkos katonai dokumentumokat szivárogtatott ki a WikiLeaks portálnak. Hét évet töltött börtönben, jóllehet 35 esztendőre ítélték, ám Barack Obama, az előző amerikai elnök az ötödére csökkentette Manning büntetését még januárban - adta hírül a BBC.
A WikiLeaks szivárogtató portál csütörtökön újabb dokumentumokat hozott nyilvánosságra, amelyek szerint a Központi Hírszerző Ügynökség (CIA) képes feltörni a legújabb típusú Apple-számítógépeket is.
Csütörtöki sajtótájékoztatón jelentette be Julian Assange, a Wikileaks alapítója, hogy olyan eszközökről tájékoztatja a techcégeket, amelyeket a CIA használ hackelésre.
A WikiLeaks kiszivárogtató portál több ezer dokumentumot publikált kedden az amerikai Központi Hírszerző Ügynökség (CIA) kibernetikai hírszerzéséről.