Becslések szerint gond nélkül elhalad mellettünk.
Dél-koreai csillagászok fedezték fel a közeledő égitestet.
Az aszteroida augusztus 29-én a Földtől mintegy 4,8 millió kilométernyi távolságra halad el. A NASA szakértői fokozott figyelemmel követik az útját, mivel a potenciálisan veszélyes objektumok közé tartozik.
Az aszteroidát 2010 novemberének végén észlelték először a csillagászok, majd december elején szem elől tévesztették. Így nem tudták akkor meghatározni a pontos pályáját, ezért is lepődtek meg nemrégiben újbóli feltűnése miatt.
Ha bejutott volna a légkörbe, hatalmas károkat is okozhatott volna.
A tudomány által ismert egyik "legnyúlánkabb" kozmikus objektum az a nemrég felfedezett aszteroida, amely a csillagközi űrből a Naprendszerbe érkezett első ismert kisbolygó - derül ki egy új tanulmányból.
Egy autóbusz méretű aszteroida suhan el a Föld mellett csütörtök este, romániai idő szerint 20.53-kor.
Csütörtökön egy kisebb (15-30 méter) átmérőjű aszteroida fog az előzetes számítások szerint biztonságosnak mondható közelségben elhaladni a Föld mellett - tájékoztat az EuroNews.
A Florence nevű aszteroida nem túlságosan barátságos: meglehetősen nagy, és ez sokakban félelmet kelt. Szerencsére azonban eléggé távol halad el tőlünk, a világvége elmarad.
Majdnem két évre sötétségbe borította a Földet az a hatalmas mennyiségű korom, amely a dinoszauruszok kipusztulását okozó aszteroida becsapódását követő globális erdőtüzek révén került a légkörbe.
Egy házméretű aszteroida fog elhaladni a Föld mellett mintegy 44 ezer kilométernyi távolságban, a Hold röppályáján belül – közölte az Európai Űrügynökség (ESA) csütörtökön.
Vélhetőleg egyfajta kozmikus sárgolyóból alakult ki a Naprendszer legtöbb aszteroidája - állapította meg két kutató az általuk végzett szimulációs vizsgálatok alapján. Eredményeiket a Science Advances című tudományos lapban mutatták be.
A naprendszer két aszteroidáját román személyiségekről nevezték el. Az egyik a Román Űrügynökség (ROSA) elnökének, Marius-Ioan Pisonak, a másik az első és mindeddig egyetlen román űrhajósnak, Dumitru Prunariunak nevét viseli - tette közzé áprilisi hírlevelében a Nemzetközi Űrügynökség.
A Föld "közelében" halad el szerdán egy három éve felfedezett, viszonylag nagy aszteroida - erősítették meg az amerikai űrkutatási hivatal, a NASA kutatói.
Egy három éve felfedezett, viszonylag nagy aszteroida fog elhaladni "nagyon közel" a Föld mellett április 19-én – jelentette be a NASA.
Egy 30 méter átmérőjű aszteroida egyes számítások szerint mindössze 17 ezer kilométerre fogja megközelíteni a Földet március 5-én. Nem áll fenn a becsapódás veszélye – írja honlapján a NASA.
A NASA is megerősítette, hogy hatalmas aszteroida tart a Föld felé. Az égitest átmérője 1.5 mérföld, a Hold pályáján fog elhaladni a Föld mellett, de nem túl messze.
Semmilyen óriás aszteroida nem fenyeget azzal, hogy a jövő hónapban összeütközne a Földdel és megsemmisíti az amerikai kontinens egy részét - közölte a NASA, cáfolva az elmúlt hetekben az interneten keringő híreszteléseket.
Potenciálisan mintegy 500 kisbolygó jelenthet fenyegetést a Földre a következő 100 évben, de a becsapódás veszélye nagyon kicsi, és egyébként is vannak megoldások a kivédésükre - hangzott el az Európai Űrkutatási Hivatalnak (ESA) az olaszországi Frascatiban a héten tartott, pénteken záruló bolygóvédelmi konferenciáján.