Az amerikai intézkedni fog annak érdekében, hogy visszaállítsák az Irán elleni korábbi szankciókat.
A tárcavezető aláhúzta: ez nem opció.
A feszültségek 2018 tavaszán újultak ki, amikor Donald Trump amerikai elnök egyoldalúan felmondta az atomalkut.
Az EU, Kína és Oroszország megkerüli az amerikai szankciókat, amelyek Iránt büntetik.
Donald Trump amerikai elnök közölte Emmanuel Macron francia államfővel, hogy tervei szerint bejelenti: az Egyesült Államok kilép az iráni atomprogramról 2015-ben aláírt többhatalmi szerződésből - értesült a The New York Times.
Az izraeli kormányfő által az iráni atomprogramról előző nap hangoztatott vádak „egy megrögzött, ötletszegény hazudozó” művei - áll az iráni külügyminisztérium által kedden kiadott közleményben.
Phenjan felfüggeszti nukleáris kísérleteit és rakétatesztjeit, továbbá bezárja nukleáris kísérleti telepét - jelentette ki Kim Dzsong Un észak-koreai vezető pénteken.
Meggátolták az iráni nukleáris program korlátozására vonatkozó megállapodás elvetéséről szóló republikánus indítvány napirendre tűzését csütörtökön ügyrendi szavazáson az amerikai szenátus demokrata tagjai.
Fontos külpolitikai győzelmet aratott Barack Obama: a szenátusban immár sikerült megszereznie annyi törvényhozó támogatását, amivel elérte, hogy a washingtoni törvényhozás ne tudja megbuktatni az iráni atomprogramról szóló nemzetközi megállapodást.
Izrael nem ellenzi Irán békés célú nukleáris programját, csak az atomenergia katonai felhasználása ellen tiltakozik - mondta az izraeli kormányfő Olaszországban.
A Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ) "semmiképp" sem engedi át Iránnak a nukleáris objektumok ellenőrzésének felelősségét - hangoztatta csütörtökön kiadott közleményében John Kirby, az amerikai külügyminisztérium szóvivője.
Határozattervezetet terjesztett elő az iráni nukleáris program csökkentéséről szóló megállapodás elvetéséről kedden Ed Royce, az amerikai képviselőház külügyi bizottságának elnöke.
Sigmar Gabriel német alkancellár vasárnap Teheránban felajánlotta Németország közvetítését Irán és Izrael feszült viszonyának enyhítése érdekében. Német kormánytag 13 éve nem járt Iránban.
Meghosszabbítjás az uniós szankciók felfüggesztését Iránnal szemben egészen 2016. január 14-ig. Ezt tartalmazza az a nyilatkozat, amelyet az EU a vitatott iráni atomprogramról a Teherán és a hatok (az ENSZ BT öt állandó tagja és Németország) között kedden létrejött megállapodás megkötése után adott ki délután.
Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök szerint történelmi léptékű súlyos hiba az Iránnal kötött nemzetközi alku Teherán vitatott atomprogramjáról.
Kedd reggel megszületett a megállapodás arról, hogy Irán visszafogja atomprogramját. Cserébe a nagyhatalmak feloldják az Irán elleni szankciókat. Az ellenőrök felkereshetik az iráni atomlétesítményeket, de nem korlát nélkül.
A hat nagyhatalom és Irán kedden délelőtt 10 órakor megvitatja a hatok egy újonnan megírt megállapodás-tervezetét, és ez alapján megszülethet a végleges megállapodás az iráni atomprogramról - jelentette hajnalban a Farsz iráni hírügynökség és meg nem nevezett diplomaták a tárgyalások bécsi helyszínéről.
Az iráni atomprogramról kötendő végleges megállapodásnak magában kell foglalnia Izrael létezéshez való jogának elismerését – közölte Benjámin Netanjahu izraeli miniszerelnök pénteken, a vitatott atomprogramról szóló keretmegállapodás előző napi elfogadása miatt összehívott rendkívüli kormányülés után.
Tömegek ünnepelték Teherán utcáin péntekre virradóra, hogy előző nap megállapodás született Irán és a nagyhatalmak között az iszlám köztársaság régóta vitatott atomprogramjáról.
Cél, hogy november 24-ig tető alá hozzák az iráni atomprogram körüli vitákat eloszlató végleges megállapodást.