Felhelyezték a nagyváradi római katolikus püspöki palota főhomlokzatára Patachich Ádám volt nagyváradi püspök címerének első darabját.
A kőbe vésett címer a két világháború között tűnt el az iskola homlokzatáról, a mostani felújítás során pedig pontosan akkora méretben és formában került vissza, mint az eredeti volt.
Állandó kiállításon tekinthetőek meg azok a címerek, amelyek eredetijét 1941-ben, Észak-Erdély Magyarországhoz való visszacsatolásának első évfordulóján avattak fel.
Mai napig kevesen tudják, hogy Románia címerét egy magyar címerművész alkotta meg.
Egyetlen romániai előadóként vett részt Szekeres Attila István sepsiszentgyörgyi heraldikus a franciaországi Arras városában zajló 33. Genealógiai és Címertani Világkongresszuson.
Legendás történettel csalogatja augusztusra látogatóit a 460 éves város, Csíkszereda és a Csíki Székely Múzeum.
68 éves fennállása óta a sepsiszentgyörgyi heraldikus az első erdélyi szakember, akit tagjává választott a Nemzetközi Címertani Akadémia.
Amerikában élő magyar tehetségekről, tudósokról, kutatókról, fimes szakemberekről vetíti új dokumentumfilm-sorozatát Amerikában jártunk. Mestersége címere címmel péntektől a közmédia.
Románia címerének módosulása miatt a román bankjegyek is változnak. Azt még nem tudni, hogy mikor kezdi el kibocsátani az új pénzeket a Román Nemzeti Bank (BNR).
Kihirdette hétfőn Klaus Johannis államfő a Románia címerén módosító törvényt.
Módosul az ország címere – hagyta jóvá szerdai ülésén a képviselőház. Az módosítások szerint visszakerül a címerben levő sas fejére a korona, a törvénymódosítás kezdeményezői szerint több európai országnak is máig megmaradt a korona a címerében.
Pozitívan véleményezte a képviselőház jogi, illetve közigazgatási szakbizottsága a Románia címérének megváltoztatását célzó törvénytervezetet.