Címke: dönt?

• BL-döntő: ismét az FC Barcelona Európa legjobbja

Az FC Barcelona nyerte a labdarúgó Bajnokok Ligáját, ugyanis szombaton a Berlinben rendezett döntőben 3-1-re legyőzte a Juventust.

• Eurovízió: a magyar és a román versenydal is döntős

Magyarország és Románia versenydala is bejutott a 60. Eurovíziós Dalfesztivál fináléjába kedden este Bécsben.

• Pénteken hoz döntést a CAS a Kolozsvári CFR 24 pontjáról

Kedden hallgatta meg a lausanne-i Nemzetközi Sportbíróság (CAS) kijelölt bírója, az angol Mark Andrew Howell a feleket abban a perben, amelyet a Kolozsvári CFR indított a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) ellen a fegyelmi bizottság által kiszabott 24 pontos levonás miatt. A román sportsajtó egybecsengő információi szerint a döntést pénteken hirdetik ki.

• Az ellenfelet dicsérte a Bayern csatára a BL-elődöntő előtt

„Tény, hogy egy védő számára biztosan nem a legmegnyugtatóbb érzés Messiék ellen pályára lépni" – nyilatkozott elismerően Thomas Müller, a Bayern világbajnok csatára, aki bár világklasszisoknak nevezte az ellenfél csatárait, magabiztosan latolgatta az esélyeket.

• BL-negyeddöntők: a Barca fél lábbal az elődöntőben van

A Bayern München simán, 3-1-re kikapott a Porto otthonában, míg az FC Barcelona magabiztos, 3-1-es győzelmet aratott a Paris Saint-Germain vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntős párharcainak első, szerdai felvonásán.

• A CAS eltörölte Marokkó kizárását az Afrika-kupáról

A nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) eltörölte Marokkó büntetését, amely így részt vehet a következő labdarúgó Afrikai Nemzetek Kupáján.

• Döntött a TAS: ismét igazolhat játékosokat a Kolozsvári CFR

Második nekifutásra fél sikert ért el a Kolozsvári CFR 1907 a Nemzetközi Sportdöntő Bíróságnál: lausanne-i testület ugyan nem függesztette fel a román szövetség által elrendelt 24 pontos levonást, viszont engedélyezte azt, hogy a vasutas alakulat játékosokat igazolhasson.

• Észbontó párosítás a US Open döntőjében

Közel egy évtized után először rendeznek úgy Grand Slam-finálét, hogy a Nagy Négyes (Novak Djokovics, Roger Federer, Rafael Nadal, Andy Murray) egyik tagja sem lesz érdekelt.

• Petra Kvitová újra a wimbledoni trónon

A hatodik helyen kiemelt Petra Kvitová lemosta a pályáról Eugenie Bouchard-t az angol nemzetközi teniszbajnokság női egyesének döntőjében, így a cseh hölgy 2011 után másodszor diadalmaskodott az év harmadik Grand Slam-tornáján.

• Nem bírt kanadai ellenfelével a sérült Simona Halep

Lábsérüléssel küszködött, és nem bírt ellenfelével, Eugenie Boucharddal a wimbledoni tenisztorna női egyesének elődöntőjében Simona Halep. A román teniszcsillag 7-6 (5), 6-2-re kapott ki kanadai ellenfelétől.

• Nadal-Djokovic finálé lesz a Roland Garroson

Novak Djokovic a brit Andy Murray-t intézte el rendkívül könnyedén a pénteki elődöntőben.

• Sznúker-vb: Selby és O'Sullivan csatázik a döntőben

Nagy csatában Mark Selby 17–15-re legyőzte Neil Robertsont a sheffieldi sznúker-világbajnokság szombati elődöntőjében, így eldőlt, hogy az angol játékos lesz a címvédő Ronnie O'Sullivan ellenfele a vasárnap délután kezdődő döntőben.

• BL-elődöntők: Simeone újra megtréfálná Mourinhót

A kiváló formában lévő Atlético Madrid látja kedden vendégül az utóbbi időszakban kicsit visszaesett Chelsea-t a BL elődöntőjének nyitómérkőzésén.

• PSG-dráma, Mourinho-bravúr a BL keddi negyeddöntőiben (VIDEÓ)

A Borussia Dortmund hiába nyert 2-0-ra a labdarúgó Bajnokok Ligája-negyeddöntő hazai visszavágóján, riválisa, a Real Madrid jutott tovább, de a Chelsea-nek ugyanilyen arányú diadal már a sikert jelentette a Paris Saint-Germain ellen.

• A csodában reménykedik a Chelsea és a Dortmund

A Chelsea a Paris Saint-Germain ellen megismételné két évvel ezelőtti nyolcaddöntős teljesítményét a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjében, míg a tavaly döntős Borussia Dortmundnak még nagyobb bravúrra lesz szüksége, hogy az idegenben elszenvedett 3-0-s vereséget követően kiejtse a Real Madridot.

• Jégkorong: bronzérmes a gyergyószentmiklósi Progym

Elsöprő győzelemmel szerezte meg a harmadik helyet a gyergyószentmiklósi Progym az országos felnőtt jégkorong bajnokság péntek esti kisdöntőjén. A piros-fehérek 4–0-ra győzték le a fővárosiakat.

• Progym: egy győzelemre a bronzéremtől

Összesítésben 2-1 az állás az országos jégkorong bajnokság kisdöntő sorozatában a Gyergyószentmiklósi Progym SK javára, így a gyergyói együttes egyetlen győzelemre van a bronzéremtől. A szurkolók reményei szerint erre a győzelemre péntek este kerül sor a gyergyószentmiklósi műjégpályán.

• BL: a Dortmund nyert, a MU kikapott idegenben

A tavaly döntős Borussia Dortmund az első percekben lőtt két gólt, majd végül 4-2-re nyert a szentpétervári Zenit otthonában a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első, keddi mérkőzésén.

• Bajnokok Ligája: ManCity-Barca a nyolcaddöntőben

Az egyik legnagyobb rangadóval, az angol Manchester City és a spanyol bajnoki címvédő Barcelona manchesteri mérkőzésével kezdődik kedden a Bajnokok Ligája nyolcaddöntője, a kieséses szakasz első köre.

• MLSZ: a CAS felezte a pénzbírságot és eltörölte a felfüggesztett büntetést

Enyhítette a nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) a Magyar Labdarúgó Szövetségre (MLSZ) kiszabott büntetést, amelyet a szervezet a 2012-es Magyarország-Izrael barátságos mérkőzésen a nézők részéről tapasztalt diszkriminatív, antiszemita megnyilvánulások miatt kapott.