Bár sokan nem kedvelik őket, hasznosak, ezért nem az a legjobb megoldás, ha lecsapják vagy elpusztítják őket. Léteznek olyan házi praktikák, amik távol tartják a pókokat az otthonától.
Az Utrechti Egyetem, az Erasmus Orvosi Központ és a Harbour BioMed arról számolt be, hogy azonosítottak egy emberi monoklonális antitestet, amely megakadályozza, hogy a SARS-CoV-2 elnevezésű koronavírus laboratóriumi sejttenyészetben sejteket fertőzzön meg.
Az első komparatív kísérlet legalábbis bíztató eredménnyel szolgált.
A kísérletet végző kaliforniai cég szerint korai következtetéseket levonni, ugyanis a tesztre nem jelentkezett elég önkéntes, így idejekorán lezárták.
A chicagói egyetem kutatói fejlesztették ki.
Már három olyan koronavírus elleni vakcina létezik a világban, amely a klinikai tesztek szakaszában jár.
Olyan semlegesítő antitesteket állítottak elő, amelyek képesek blokkolni a vírust.
Jelenleg hetven projekten dolgoznak.
A védőoltás csak 18 hónap múlva lehet elérhető a vírus ellen
A Sky News ettől függetlenül arról számolt be, hogy az Imperial College London kutatói „jelentős előrelépést" értek el a koronavírus ellenszerének a kidolgozásában.
Az első eredmények jelentős javulást mutatnak a betegeknél.
A készleten lévő ellenszerek szavatossági ideje lejárt.
„Már megint megtalálták a rák ellenszerét” – állt nemrég az RTL Klub honlapján, és valóban, szinte naponta jelennek meg szenzációs hírek arról, hogy korunk egyik legégetőbb egészségügyi problémájára megszületett a gyógyír. Ezek közül meglehetősen nehéz kiválogatni a valós és hamis híreket.
A gyilkos galóca az egyik legsúlyosabb mérgezést okozó gomba, nagyon gyakran egészen kis mennyiség is elég ahhoz, hogy meghaljon az áldozat. Jelenleg nem is ismernek hatásos ellenszert ellene. Egy új kutatás azonban változtathat ezen.