Így próbálja kifogni a szelet az ellene bojkottot hirdetők vitorlájából.
Romániában a Legfelsőbb ítélő- és semmitőszék határozata mondta ki, hogy a Facebook nyilvános térnek számít, függetlenül attól, hogy az általunk megosztott tartalmat csak a profilunkon nyilvántartott barátaink, egy zárt csoport tagjai vagy mindenki lát.
Közös nyilatkozatot adtak ki az RMDSZ és a Pro-Europa Roma Párt kezdeményezésére.
Az európai értékekről beszélt a kormányfő a parlamentben tartott nemzetközi fórumon.
Az ActiveWatch a közbeszédben megjelenő legszembetűnőbb problémákat gyűjtötte össze.
Az ellenzék szerint Vucic "szíriaiakkal és magyarokkal népesíti be Szerbiát".
Az Európa Tanácsban is elérkezett az ideje, hogy a témával foglalkozzanak – vélededett
Óvakodik az általánosítástól, de úgy látja, a hazai lakosság körében léteznek a hátrányos megkülönböztetés helyzetei és esetei, amelyeket „kezelni kell” – vélekedett Asztalos Csaba, az Országos Diszkriminációellenes Tanács (CNCD) elnöke.
A romániaiak 59 százaléka nem fogadna el egy homoszexuálist rokonnak.
Az internetes szolgáltatók jelenleg 24 órán belül értékelik a bejelentett gyanús tartalmak 89 százalékát, és a jogellenes gyűlöletbeszédnek tekintett tartalmak 72 százalékát eltávolítják, az adatok mintegy kétszeres hatékonyságot mutatnak a 2016-os adatokhoz képest – közölte Vera Jourová, az Európai Bizottság jogérvényesülésért felelős tagja Brüsszelben hétfőn.
Az állami intézmények gyakorta aktív résztvevői a magyar közösséget kipécéző médiamanipulációnak – véli Adrian Szelmenczi újságíró, emberi jogi aktivista, az ActiveWatch jogvédő civil szervezet egykori projektvezetője.
Egy Wisconsin állambeli középiskola tanulói náci karlendítésnek tűnő gesztussal fotózkodtak az iskolaépület lépcsőin a gólyabál alkalmával.
Több közösségi oldal – köztük a Facebook – is bírságokra számíthat, amiért nem távolítják el hatékonyan a szélsőséges tartalmakat.
Közel kétmillió, terrorizmust népszerűsítő bejegyzést kellett felülvizsgálnia a Facebooknak az első három hónapban, idén.
Annyian jelentették fel az ott megosztott tartalmakat, hogy a Facebook törölte a magyarellenességéről ismert, sepsiszentgyörgyi Dan Tanasă blogját népszerűsítő oldalt.
„Reménykedem a bölcsőhalálban”, „Kiutasítani a söpredéket azonnal” – ilyen hozzászólásokat kapott az interneten Bécs első idei újszülöttje.
Határozottabb fellépést vár az Európai Bizottság az internetes platformoktól a világhálón megjelenő illegális tartalmakkal, például a gyűlöletkeltő bejegyzésekkel és a terrorpropagandával szemben.
Ed Ho, a Twitter illetékes menedzsere blogbejegyzésében közölte, hogy a jövőben a számítógépes algoritmusokra is számítanának a másokat bántó, sértő, megbotránkoztató tweetek kiszűrésében.
Az országban a jövőben a közösségi oldalak kötelezhetők a gyűlöletet és az erőszakot népszerűsítő bejegyzések törlésére.
A német szociáldemokraták benyújtottak egy törvénycsomagot, amely értelmében a Facebooknak folyamatosan fogadnia kellene felhasználói jelzését a kamuhírekről és a gyűlöletbeszédről.