A családi közeg nagyban befolyásolja azt, hogy a gyermek könyvszeretővé válik-e, és erre már azelőtt fény derül, hogy az iskolapadba beülne – véli Gál Andrea író, magyartanár, akit a gyermekkönyvek nemzetközi napján faggatunk a kicsik irodalom iránti affinitásáról.
A gyermekkönyvek nemzetközi napja alkalmából másodszor szerveznek programot Nagyváradon.
677 lapszám, 17 ezer oldal – így summázható a Napsugár gyermekirodalmi folyóirat elmúlt hatvan éve. A főszerkesztővel, Zsigmond Emesével beszélgettünk.
Újabb monyókalandok várják Gergely Edó olvasóit: a 2012-ben megjelent Monyómesék sikere után folytatódik a két párhuzamos világban játszódó történet. Az emberekkel egy fedél alatt élő, különös lények, a monyók – akik többnyire láthatatlanok vagy elképzelhetetlenül aprók – életét egy nyár során követhetjük végig az új, Monyónyár című meseregényben (Koinónia, 2015).
Nagyváradon első alkalommal ünneplik meg április 2-án, szombaton a gyermekkönyvek nemzetközi napját, melyet 1967 óta Hans Christian Andersen születésnapján tartanak. A gyermekeket és szüleiket a Szigligeti Stúdió fehér termébe várják majd. A programokról a szervezők, Pető Dalma és Perecz Simó Annamária tájékoztattak.
A gyermekkönyvek nemzetközi napját 1967 óta tartják világszerte, Hans Christian Andersen dán meseíró születésnapján. Idén először a Szigligeti Színház és a Diákokért Egyesület szervezésében Nagyváradon is megtartják és ünnepelik ezt a napot. Április 2-án a Szigligeti Stúdióban előadásokkal, kézműves foglalkozással, könyvbemutatóval várják az érdeklődőket.
Megjelent az Astrid Lindgren-emlékdíjra jelölt alkotók idei, nemzetközi listája. Idén 61 ország 197 jelöltje között négy magyar alkotó is szerepel.
Homoszexuális hercegekről szóló mesekönyv borzolja a kedélyeket az Egyesült Államokban, és egy ideje már Magyarországon is. A hercegek és a kincs című könyv egy amerikai szerző, Jeffrey A. Miles tollából született, és most már magyar fordításban is megjelent, online megrendelhető.