Hátrányos helyzetű fiatalok mentorálása, az iskolaelhagyás visszaszorítása a cél.
Drámaian csökken a tanulók száma Romániában - jelentette ki szerdán Ecaterina Andronescu tanügyminiszter, aki szerint 15 év alatt 4,3 millióról 2,8 millióra esett vissza az iskolába járó gyerekek és fiatalok száma.
Jelenleg 2,8 millió iskolást tartanak számon országszerte, míg tizenöt évvel ezelőtt számuk elérte a 4,3 milliót.
A korábbinál is több fiatal lép ki az oktatási rendszerből.
Teljes mértékben fedeznék azon tanulók utaztatását, akiknek iskolája a lakóhelyüktől messze fekszik - olvasható abban a sürgősségi kormányrendelet-tervezetben, amelyet az oktatási minisztérium közvitára bocsátott.
Nagyon jó ötletnek tartja, ám mégis fenntartásokkal kezeli az RMPSZ elnöke azt a jogszabálytervezetet, amely ingyenessé tenné az étkeztetést és a bentlakást a szakközépiskolai és szakmunkásképzésben résztvevő tanulók számára.
Az elmúlt tanév elemzése alapján próbálnak javítani a háromszéki oktatáson. Kiss Imre, Kovászna megyei főtanfelügyelő sajtótájékoztatón rámutatott, hogy kielemezték az elmúlt tanév adatait, és ezek alapján megfogalmazták idei célkitűzéseit.
A romániai tinédzserek 19 százaléka nem jár iskolába egy nemzetközi felmérés szerint. Az UNICEF szerdán hozta nyilvánosságra azt a tanulmányát, amelyet a romániai iskolákban végeztek. Ebből kiderül, a 15 és 18 év közötti fiatalok körében ötből egy nem jár iskolába Romániában. A tanulmány arra is rávilágít, hogy az iskolát elhagyó tinédzserek fele dolgozik, de feketén.
Havi 100 és 175 lej közötti támogatással egészítené ki a kisjövedelmű családok bevételeit egy törvénytervezet, amelyről a hírtelevíziók számoltak be kedden. Ahhoz, hogy a családok megkapják a támogatást, legalább két iskoláskorú gyermekük kell hogy legyen, akiknek nem szabad igazolatlanul hiányozniuk az iskolából, de a tanulmányi átlaguk sem lehet kisebb 8,50-nél.