A gyapjút virágokkal, növényekkel, bogyókkal festi, folyamatosan kísérletezik, kíváncsi, hogyan társul egymáshoz a természet és az anyag.
Kun Árpád György szobrásznak tanult, a megélhetéshez szükséges pénzt azonban a maga által tervezett, saját kezével kovácsolt, edzett, csiszolt, faragott késekkel teremti elő.
Az erdélyi kézműves vásárokból jól ismert Nádudvary László ötvösmester, ékszerész először dolgozott tervrajz szerint a kolozsvári ZAIN-Design Expressions fesztivál Kortárs Kézművesség projektjében.
A Hargita Megyei Hagyományőrzési Forrásközpont és Hargita Megye Tanácsa is szervező partnere a Míves Emberek Sokadalma fesztiválnak, amelyet július 29. és 31. között tartanak.
Népi motívumok mai használatban címmel kézműveseknek szervezett képzést június és augusztus között a Hargita Megyei Hagyományőrzési Forrásközpont és Hargita Megye Tanácsa. A nyolcalkalmas, csütörtök délutánonként megtartott képzést Bartos Tünde bútorfestő vezette, és gyakorlott kézművesek vettek részt, akik közt találunk bútorfestőt, szövőt, hímzőt, csipkehorgolót és üvegfestőt.
Bemutatkozáskor egyszerű kézművesnek vallja magát, miközben a Nádudvary név már brand lett Erdélyben. Minden jelentősebb vásáron feltűnik, de interneten is sokan keresik fel rendelés szándékával Nádudvary Lászlót.