Online sajtótájékoztatóján Sepsiszentgyörgy polgármestere elmondta: az utóbbi hetek szerinte azt mutatták, hogy a bukaresti politikusoknak elgurult a gyógyszere és sötétség van a fejekben.
Az RMDSZ által előterjesztett és a szenátus által hallgatólagosan elfogadott új közigazgatásitörvény-tervezet napirendre vételét és elutasítását kéri a képviselőházi szakbizottságoktól a Nemzeti Liberális Párt (PNL) alsóházi frakciójának vezetője.
A volt szociáldemokrata kormány léptette életbe a módosított törvénykönyvet.
Elfogadhatatlan, hogy Romániában visszalépés történik a nemzeti közösségek jogaiban - közölte Szijjártó Péter, külgazdasági és külügyminiszter az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében.
A kormány sürgősségi rendelete nemcsak a kisebbségi jogokat csorbítja, hanem a decentralizációt is hátráltatja – állapította meg Cseke Attila szenátusi frakcióvezető a szabályozás elemzését követően.
„A kormányoldallal való együttműködés egyértelműen kiüresedett, nincs tartalma, nem létezik” – jelentette ki Korodi Attila az Erdély TV Kontra című politikai vitaműsorában.
"Nem mi találtuk ki a 100 éves centenáriumot és nem mi írtuk meg a Gyulafehérvári Nyilatkozatot."
Rámutatott, bármely helyi tanácsnak jogában kell állnia, hogy úgy döntsön, a román nyelven kívül valamely kisebbség nyelvén is feltünteti a helységnévtáblán a település nevét. „Ezt jelenti a helyi hatóságok valós autonómiája” – tette hozzá Marcel Ciolacu.
Két újabb különbizottságot hozott létre a román parlament szerdán: az egyiknek a nemzetbiztonsági törvények korszerűsítése, a másiknak a közigazgatási kódex kidolgozása lesz a feladata.a
Folytatódott kedden a szenátus közigazgatási bizottságában a közigazgatási kódex szakmai vitája. Az RMDSZ ezúttal is több, bürokráciát csökkentő módosító javaslatot fogalmazott meg, illetve kérte azoknak a cikkelyeknek a törlését, amelyek hátrányosak az erdélyi magyar közösség, főként a szórványban élő tagjai számára.