A sok szilárd darab vagy a túl kemény állag egyáltalán nem vonzó, ám ez szinte elkerülhetetlen, ha megpróbálja az ember másnap újra felmelegíteni.
A hozam tekintetében nem panaszkodhatnak a háromszéki gazdák, hiszen hektáronként átlag 22-23 tonna pityókát tudnak kiszedni.
2,2 millió euró pályázati pénzből fejlesztenek, hogy biztosítani tudják a multik által megkövetelt minőséget.
Elégedetlenek a háromszéki pityókatermesztők, mivel az állam eltéríti a nekik szánt Európai Uniós támogatások egy részét, amelyet más termények támogatására költ.
Idén 13 ezer hektáron vetettek burgonyát Háromszéken.
A Hargita megyei burgonyatermelőknél stagnált a krumpli ára ősz óta.
Ritkán fordul elő, hogy két egymást követő évben is elégedettek lehetnek a székelyföldi krumplitermesztők, fontos azonban, hogy ne kapkodják el az értékesítést, hogy ne törjék le a jól alakuló árakat.
Tavalyhoz képest jobb termésátlagokat sikerült elérniük .
Hőálló burgonyát fejlesztettek ki német kutatók.
Kiszámíthatatlan termelési és piaci körülmények és az óriási áringadozások keserítik meg a székelyföldi pityókatermesztők életét.
A kedvezőtlen időjárás miatt az előző évekhez képest gyengébb lesz az idei burgonyatermés.
Az elmúlt tíz év legrosszabb krumplitermése lehet az idén Romániában.
A termelők az elmúlt 27 év legjobb termését gyűjthették be, átlagosan 26,3 tonna burgonyát hektáronként.
Másodszor tartottak Csíkszéki Gazdanapokat Csíkszentsimonban, illetve Csíkszeredában szeptember utolsó hétvégéjén. A nagy érdeklődésre számot tartó rendezvényen szombaton az év legnagyobb pityókáját termesztő gazdát is díjazták.
Rekord krumplitermésre számítanak idén Kovászna megyében. A szakértők becslései szerint átlagosan 28 tonna burgonyát szedhetnek fel a gazdák hektáronként.
Annak ellenére, hogy idén nagy tél volt Hargita megyében, a hideg nem okozott súlyos károkat az őszi gabonavetésben. A helyi krumpli iránti kereslet az évvégi mélypont után ismét növekedett.
Az elmúlt hónapok viszontagságos időjárási körülményei miatt veszélybe került az idei Hargita megyei krumplitermés.
A NASA vizsgálja, lehet-e krumplit termeszteni marsi körülmények között. A perui nemzetközi burgonyaközponttal (CIP) együtt folytatott kísérletben laboratóriumban hozzák létre a marsi légkört, a vetéshez a vörös bolygón talált anyaghoz igen hasonló közeget, a Pampas de La Joya-sivatag talaját használják.