A maradványok a fáraók későkorából és a görög-római időszakból származnak, a Kr.e. 6. század és a negyedik század közötti időszakból.
Az ókori 26. egyiptomi dinasztia korából származó mumifikáló műhelyt és számos sírt tárt fel egy német–egyiptomi régészcsoport Kairó közelében, egy Szakkarában folyó ásatáson. A leletek között szerepel egy mintegy 2500 éves aranyozott múmiamaszk is.
Az amerikai Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) génvizsgálattal segített azonosítani egy 4000 éves egyiptomi múmiát - írta a The Independent online kiadása.
Különleges múmiát rejthet az a 2500 éves egyiptomi fakoporsó, melyről 150 éve kijelentették, hogy üres - állapították meg ausztrál kutatók.
Megfejtették a sokak által földönkívülinek hitt chilei minimúmia titkát.
A legősibbnek vélt figurális tetoválásokat találták meg régészek két ötezer éves egyiptomi múmián, ami azt igazolja, hogy az eddig véltnél ezer évvel korábban jelenhetett meg Afrikában a tetoválás - ismertette csütörtökön a BBC News.
Hamarosan bíróság elé citálhatják azt a holland műgyűjtőt, akinek tulajdonában van az idén tavasszal Budapesten is kiállított, múmiát rejtő Buddha-szobor. A műkincset felismerte egy délkelet-kínai faluközösség, szerintük azt a templomukból tulajdonították el.
A híres magyar orvos, Arányi Lajos kisfiának múmiája is látható a Magyar Természettudományi Múzeum Múmiavilág című kiállításán.
A lótuszülésben mumifikálódott, mintegy 200 éves szerzetes Ganhugiyn Purevbata professzor, a Mongol Buddhista Művészet Intézetének alapítója és tanára szerint a látszattal ellentétben egyáltalán nem halott és még csak nem is múmia, csak „nagyon mély meditációban" van, ami miatt teste teljesen kiszáradt és emiatt tűnik úgy, mintha már nem élne.
A Vatikáni Múzeum egyiptomi gyűjteményében őrzött két múmiáról szakemberek megállapították, hogy későbbi évszázadokban hamisították őket.