A kis Molly testvére, Emma rekordját döntötte meg, akinek embrióját szintén lefagyasztva tartották.
Először született gyermeke egy rákbeteg nőnek éretlen petesejtből, amelyet laboratóriumban érleltek, lefagyasztottak, majd öt évvel később felolvasztottak és megtermékenyítettek
Nagyobb lehet a mellrák kockázata azoknál a nőknél, akik 40 évesnél idősebben lombikbébi-eljárással (IVF) lettek várandósak – derült ki egy nagyszabású dán tanulmányból.
Páciensei tudta és engedélye nélkül.
Megszületett az első háromszülős baba Görögországban.
Meg van győzödve szuperspermája erejében.
Az intézet szakértői a nőstény afrikai oroszlánok reprodukciós rendszerét kutatják, másfél évnyi kísérletezés után értek el sikereket. Az áttörő eredmény megismételhető a tudósok szerint, így azt remélik, hogy a technika alkalmazható lesz más veszélyeztetett nagymacskák megmentésére is.
Derült ki az Európai Humán Reprodukciós és Embriológiai Társaság (ESHRE) jelentéséből.
Összekeverték a megtermékenyítéshez használt spermamintákat egy holland klinikán - írta a BBC hírportálja. Sajnálják.
Először hoztak létre életképes egérembriókat nem petesejtből brit, német és japán kutatók. Felfedezésükkel egy 200 éves tétel kérdőjeleződik meg.
A hazai magánklinikákon tavaly 308 olyan pár vett részt mesterséges megtermékenyítési programban, aki Dániából rendelte az örökítőanyagot. Romániában ugyanis nincs spermabank, ráadásul a donorokat sem fizetik meg – számolt be a PRO TV.
Százhat gyereket nemzett és még többet szeretne Európa legtermékenyebb férfija.
A jelentések szerint egyre több szűz brit nő szült mesterséges megtermékenyítés segítségével Nagy-Britanniában. Négy nagy termékenységi klinika állítja, hogy már segített ilyen ügyekben.
Tíz év alatt háromszorosára nőtt a mesterséges megtermékenyítésre jelentkező egyedülálló brit nők száma, amely szakértők előzetes adatai szerint 2014-ben először átlépte az ezret.
Jövőre újraindítaná a kormány a mesterséges megtermékenyítési programot – jelentette be hétvégén Nicolae Bănicioiu egészségügyi miniszter, hozzátéve: a jövő évi költségvetésben elkülönítenek forrásokat erre a célra.
A világon elsőként Nagy-Britanniában engedélyezhetik a vitatott „háromszülős" mesterséges megtermékenyítést, hogy segítsenek a családoknak, amelyek a gyógyíthatatlan betegségek öröklésétől szeretnék megóvni gyermekeiket.