Észak-Koreában szerdán ünnepségsorozattal emlékeznek meg a rendszer alapítója, Kim Ir Szen - a jelenlegi vezető, Kim Dzsong Un nagyapja - születésének a 108. évfordulójáról.
A dél-koreai hadsereg közlése szerint Észak-Korea három azonosítatlan rakétát lőtt ki a Japán-tenger irányában hétfőn, egy héttel azután, hogy két rövid hatótávolságú ballisztikus rakétával végzett hasonló fegyverkísérletet.
Phenjan új típusú „taktikai” fegyvert próbált ki.
Az iráni Forradalmi Gárda kedden elismerte, hogy a közelmúltban rakétakísérletet hajtott végre. Mike Pompeo amerikai külügyminiszter a minap szóvá tette, hogy szerinte Teherán olyan közepes hatótávolságú ballisztikus rakétával hajtott végre kísérletet, amely képes több atomtöltetet is hordozni.
Minden eddiginél nagyobb teljesítményű interkontinentális rakétát tesztelt Észak-Korea szerda reggel, amellyel a hivatalos közlemény szerint képes elérni az Egyesült Államok egész területét.
Észak-Korea kilőtt keleti irányba egy ballisztikus rakétát helyi idő szerint szerdára virradóra - jelentette a Yonhap dél-koreai hírügynökség.
Összeomlott egy építés alatt álló föld alatti alagút annak a hegynek a belsejében, ahol Észak-Korea a legutóbbi nukleárisfegyver-kísérleteit végezte. Fennáll a radioaktív sugárzás veszélye.
Irán sikeres kísérletet hajtott végre egy új, több robbanófej hordozására képes kétezer kilométer hatótávolságú ballisztikus rakétával - jelentette szombaton a teheráni média.
Észak-Korea újabb rakétakísérlete után péntekre összehívták az ENSZ Biztonsági Tanácsának (BT) rendkívüli ülését. Az tanácskozás összehívását a testület etióp soros elnöke jelentette be. A diplomata egyúttal közölte: az ülést zárt ajtók mögött tartják.
Észak-Korea nukleáris programja „fejlettebb és veszélyesebb, mint valaha” – jelentette ki Nikki Haley, az Egyesült Államok ENSZ-nagykövete.
Egyelőre nem észlelt sugárszennyezést Kína és Japán az észak-koreai atomkísérlet - valószínűleg egy hidrogénbomba robbantása - után. A vizsgálatokat folytatják.
Az ENSZ Biztonsági Tanács ülésének összehívását kezdeményezte az Egyesült Államok az újabb észak-koreai rakétakísérlet miatt – közölte kedden az amerikai ENSZ-misszió egyik szóvivője.
Észak-Korea csütörtökön több rakétát lőtt ki keleti partvidékéről, ezek feltételezhetően szárazföldi indítású, hajók elleni rakéták voltak - jelentette a dél-koreai hadsereg.
A KCNA észak-koreai hírügynökség jelentése szerint a kommunista ország vezetője, Kim Dzsong Un maga felügyelte a „precíziós irányítórendszerű ballisztikus rakéta tesztelését”, és elrendelte még erősebb stratégiai fegyverek kifejlesztését.
Észak-Korea hétfőn hajnalban ismét felbocsájtott egy - nagy valószínűséggel - ballisztikus rakétát - adta hírül a dél-koreai hadsereg.
Észak-Korea kilőtt egy azonosítatlan lövedéket vasárnap Pukcshang körzetéből - közölte a dél-koreai hadsereg. A dél-koreai és a japán illetékesek megkezdték az adatok elemzését.
Az ENSZ Biztonsági Tanácsa csütörtökön élesen elítélte a legutóbbi észak-koreai rakétakísérletet és rakétahajtómű tesztet.
Észak-Korea ismét rakétákat próbált kilőni, de a kísérlet valószínűleg kudarcot vallott.
Támadó drónt telepít az Egyesült Államok vélhetően már a jövő év elején Dél-Koreába, válaszul Észak-Korea agresszív rakéta- és atomfegyverprogramjára - közölte hétfőn az amerikai védelmi minisztérium.
Észak-Koreával kapcsolatban minden választási lehetőség fennáll - jelentette ki Nikki Haley amerikai ENSZ-nagykövet újságíróknak a világszervezet Biztonsági Tanácsának zárt ülése után.