A kanadai parlamenti alsóháza egyhangúlag úgy döntött csütörtökön, hogy megfosztja tiszteletbeli kanadai állampolgárságától Aung Szan Szú Kji mianmari vezető a rohingja kisebbség elleni atrocitások miatt.
Az amerikai külügyminisztérium szerint a mianmari hadsereg tömeggyilkosságok, tömeges nemi erőszak, és egyéb kegyetlenségek előre kitervelt, összehangolt kampányát folytatta Mianmar rohingya muszlim kisebbsége ellen.
A Facebook "meghatározó szerepet" játszott a mianmari rohingja közösség elleni gyűlölet szításában – állapították meg az ENSZ nyomozói.
Az ENSZ emberi jogi főbiztosa szerdán, éves jelentésének bemutatásakor beszélt Genfben a mianmari helyzetről. A délkelet-ázsiai ország nemzetbiztonsági tanácsadója szerint nem történt népirtás, az érintett kisebbség tagjai más okból menekültek el, de állítólag visszafogadják őket, ha megtanulják például a burmai nyelvet.
Földi pokolban élnek azok a rohingja gyerekek, akik menekülni kényszerültek a mianmari hadsereg Arakán államban zajló műveletei elől.
A Facebook veszélyesnek minősítette és betiltotta a mianmari rohingja lázadócsoport, az Arakáni Rohingja Üdvhadsereg (ARSA) oldalát - számolt be szerdán a közösségi portál.
Az elmúlt két hétben jóval több rohingja menekült Mianmarból Bangladesbe, mint amiről eddig tudni lehetett, a határt átlépők száma meghaladja a 270 ezret, ami riasztó - közölte szombaton az ENSZ.