Tavaly összesen 6 963 gyerek született a kincses városban – közülük 432 magyar –, 296-tal többen, mint 2018-ban.
A „lányszületési trend” akkor tűnt fel a lakosoknak, amikor az önkéntes tűzoltóság napján észrevették, a gyerekekből álló csapat összes tagja lány.
2019 első öt hónapjában Erdélyben a születések száma 0,7 százalékkal, a halálozásoké 1 százalékkal alacsonyabb volt, mint 2018 azonos időszakában.
Rekordalacsonyra süllyedt Norvégiában tavaly a születési ráta, egy nőre átlagosan 1,56 gyermek jutott – adta hírül csütörtökön a norvég közmédia.
Történelmi mélypontra esett tavaly Romániában a születések száma, első ízben maradt 200 ezer alatt.
Az elmúlt száz évben 38 millió ember született és 25 millió hunyt el Romániában – derül ki a belügyminisztérium statisztikájából.
Az újszülöttek hatvan százaléka házasságon kívül született tavaly Franciaországban, ami rekordot jelent az Európai Unióban.
Csaknem ezerrel több gyerek született márciusban, mint februárban.
Andreea Păstîrnac: „Mintegy 4,4 millió román állampolgár él a határokon túl és az Eurostat statisztikái szerint tavaly először esett meg az, hogy a határon túl több gyerek született, mint itthon.”
A második világháború óta nem volt olyan alacsony a születések száma Romániában, mint 2013-ban – hívta fel a figyelmet csütörtökön az Országos Statisztikai Hivatal (INS) igazgatója.
Kevesebb magyar gyermek született Kolozsváron 2013-ban, mint 2012-ben, derül ki az Anyakönyvi Hivatal statisztikai adataiból. A tavalyi évben a magyar nemzetiségűként bejegyzett gyerekek között a fiúk vezetik a statisztikákat – 279 fiút és 254 lányt jegyeztek be. A leggyakoribb keresztnév a kislányok esetében az Anna, ezt követi az Emma, az Eszter és a Hanna, a fiús szülők körében a Dávid, a Róbert, az Áron és az Attila bizonyultak a legnépszerűbb neveknek.