Az amerikai törvényhozók többek között hatalommal való visszaéléssel és cenzúrával vádolják őket.
A 2018-as évben az előzőkhöz képest talán még inkább összefonódott a technológia és a politika.
Vélhetően "jó fiú" Mark Zuckerberg, de a problémák akkor kezdődnek, amikor túl sok hatalommal bírnak emberek – mondja Scott Galloway New York-i professzor.
Nagyrészt a technológiai nagyvállalatok, például a Google vagy az Apple digitális szolgáltatásainak adóztatásából fedezné a spanyol kormány a nyugdíjaknak az infláció mértékével megegyező emelését az idén és jövőre - írta több spanyol napilap is szerdán.
Az Európai Bizottság szerdán új szabályokra tett javaslatot annak biztosítása érdekében, hogy a digitális üzleti tevékenységek adóztatása az EU-ban méltányos és a növekedést elősegítő módon történjen.
Egy új felmérés szerint az amerikaiak 49 százaléka szabályozná az olyan techóriásokat, mint például a Facebook.
Szigorítana a jelenlegi jogszabályokon, megadóztatná a techóriásokat négy EU-tagállam.
Bruno Le Maire francia gazdasági miniszter vasárnap arra kérte az Európai Uniót, hogy a kontinensen fizettesse meg a rájuk eső méltányos adót az olyan amerikai internetes óriáscégekkel, mint a Google, az Amazon vagy a Facebook.
Százhatvankét jelentős amerikai cég jogi úton megtámadta Donald Trump amerikai elnök második bevándorláskorlátozó rendeletét, amely - hasonlóan a januári elsőhöz - egy időre megtiltja menekülteknek és hat muzulmán ország állampolgárainak a belépést az Egyesült Államokba.
Számos techóriás, akik korábban kiálltak Donald Trump első beutazási tilalma ellen, most kihátráltak a második tilalom elleni perből.
Megtagadják az amerikai technológiai óriáscégek, hogy segítsenek Donald Trumpnak az Egyesült Államokban élő muszlimok összeírásában.