Múltunk megismerése elengedhetetlen egy erős jövő építéséhez.
A régészek szerint már 99 százalékban biztos, hogy a tavaly kiásott két sírépítmény II. András magyar király és felesége nyughelye.
Hatalmas ókori fellegvárat tártak fel a közép-görögországi Boiótiában, a mükénéi civilizáció idejében virágzó Gla városában.
Magyar–román régészeti ásatás keretében tárták fel.
Az 1038 és 1041, valamint 1044 és 1046 között uralkodó király csontjait feltételezhetően a későbbi korokban az altemplom másik részén helyezték el.
Egy újabb ókori „gyorsbüfét” fedeztek fel Pompejiben folyó ásatásokon, Olaszországban.
A munkálatok egyik fő finanszírozója a hesseniu tartományi kormány.
Nem sikerült megtalálni az aradi Alsótemetőben a Szoboszlay-per 1958-ban kivégzett tíz áldozatának jeltelen közös sírját.
Kedden ásatásokat kezdtek az egyik aradi temetőben, hogy megtalálják a Szoboszlay-per kivégzettjeinek sírhelyét.
A Csíki-medence feltehetően legrégebbi polgári épülete, a Csíkszeredához tartozó Zsögödben található Mikó-kúria külső részeinél dolgoznak már több mint két hete a Csíki Székely Múzeum régészei.
Sokszor nincs egyetértés a legalapvetőbb kérdésekben sem, hogy honnan jöttünk, a nyelvészeti eredmények miként egyeztethetők össze a régészek által feltárt leletanyagokkal, milyen hatásra indult meg az a vándorlás, amelynek eredménye a kárpát-medencei letelepedés?
Megtalálták a filiszteusok városának, Gátnak a városkapuját és erődrendszerét izraeli régészek, akik a Jeruzsálem és Askelón között félúton, a Júdea-hegység lábánál fekvő Tel Zafit Nemzeti Parkban folytatnak ásatásokat.
Egy háromezer évvel ezelőtt élt csecsemő maradványait találták meg Írország azon részén, ahol a legenda szerint a Halloween kialakult. A teljesen érintetlen csontváz valószínűleg egy 7-10 hónapos csecsemőé lehetett.
A talajradarral végzett kutatások után megkezdődhet azoknak a síroknak a feltárása egy 17. századi madridi kolostor templomában, amelyek egyikében a szakértők szerint a Don Quijote írója, Miguel de Cervantes nyugszik.