Hamarosan további űrutirsta-járatokat is indítanak, többek között Tom Cruise-nak is.
A szerkezet képes a vizelet ivóvízzé változtatására is.
Felbocsátása után 19 órával sikeresen dokkolt a Nemzetközi Űrállomáson a SpaceX űrhajója.
Az első Kounotorit 2009-ben küldték fel az űrállomásra.
1961 óta ez volt a 400. rakétafelbocsátás a kazahsztáni űrállomásról.
Az utazás igen gyors volt: a bajkonuri űrközpontból mindössze 6 óra 20 percbe telt célhoz érni.
Elsősorban olyanokat találtak, melyek az emberrel hozhatók összefüggésbe.
Megérkezett a Nemzetközi Űrállomásra (ISS) és sikeres automatikus dokkolást hajtott végre a SpaceX amerikai űrkutatási vállalat Crew Dragon nevű űrhajója vasárnap – erősítette meg az amerikai űrkutatási hivatal (NASA).
Idén nem kap újévi ajándékot a Nemzetközi Űrállomáson (ISS) tartózkodó orosz űrhajós, Oleg Kononyenko, mert az ajándékok megsemmisültek a Szojuz-MSz-10 űrhajó októberi balesetekor.
Legközelebb decemberben indulnak űrhajósok a Nemzetközi Űrállomásra, és a csapat eredetileg tervezett összeállítása nem változott.
Szükségessé válhat, hogy személyzet nélküli üzemmódba állítsák át a Nemzetközi Űrállomást a bajkonuri Szojuz-baleset miatt.
A Nemzetközi Űrállomás (ISS) következő hónapban útnak induló új legénysége egy sor olyan kísérletet végez majd el munkája során, amelyek közül több a Holdra és a Marsra vezető jövőbeli hosszú távú missziókat készíti elő.
Az amerikai SpaceX cég a NASA űrkutatási hivatal megbízásából egy Falcon rakétával elindított hétfőn egy ellátmánnyal és berendezésekkel megrakott Dragon űrhajót a Nemzetközi Űrállomásra (ISS), az űrhajó Föld körüli pályára állt, és várhatóan szerdán ér úti céljához – közölte a NASA.
Számítások szerint néhány nagyobb – több mint 100 kilós – darabja nem ég el atmoszférában.
Egyre pontosabban meg tudják saccolni, hogy mikorra várható a kínai űrállomás lezuhanása.
A korábbinál pontosabban tudni már, hogy mikor is hull a nyakunkba a Mennyei Palota-1 kínai űrállomás.
A Trump-kormányzat Föld körüli kereskedelmi vállalkozást csinálna a Nemzetközi Űrállomásból (ISS), amelyet nem a kormány, hanem magáncégek üzemeltetnének – írta a The Washington Post című amerikai napilap vasárnap a NASA egyik belső dokumentumára hivatkozva.
Európai űrszakértők becslései szerint heteken belül a Földnek csapódnak az egyre alacsonyabb pályán, irányíthatatlanul keringő Tienkung-1 kínai űrlabor részei.
Három hete tartózkodik a Nemzetközi Űrállomáson egy japán asztronauta. Ez alatt kilenc centimétert nőtt, és most attól tart, hogy nem fog beleférni júniusban az orosz Szojuzba, amely visszahozná őt a Földre.