Korábban a Romgaz maximum 20 százalékos részesedést vásárolna a projektben.
A török Fatih fúróhajó 320 milliárd köbméter földgázt talált a Fekete-tenger alatt - jelentette be Recep Tayyip Erdogan török elnök pénteken az isztambuli Dolmabahce palotából közvetített televíziós beszédében.
A minisztert a Bulgáriát, Romániát, Magyarországot és Ausztriát összekötő úgynevezett BRUA gázvezeték megépítéséről, valamint a fekete-tengeri földgáz kitermeléséről kérdezték.
Először fordult elő 1994 óta, hogy Oroszország egy negyedév alatt nagyobb értékben adjon el aranyat, mint földgázt - közölte kedden az orosz RBK gazdasági napilap.
Döntéshozó testületként fogadta el a képviselőház kedden az elektromos energiáról és a földgázról szóló törvény módosítását, amelyet ezentúl mentesíti a fogyasztókat a bekötési díj befizetése alól.
Hiába szaporodnak a medvék okozta károk, késlekedik a minisztérium a megelőzési kvóták kiadásával.
Csak 2021-be folytatódnak a tárgyalások arról, hogy a Romgaz állami gázvállalat is részesedést szerez-e a fekete-tengeri Neptun Deep gázlelőhelyben - jelentette ki Adrian Volintiru, a Romgaz vezérigazgatója.
A korábbi tervekkel ellentétben a kitermelésről szóló döntést egészen biztosan nem idén fogják meghozni.
A hazai áron kell kínálnia a földgázt, különben borsos bírságot kap.
Az oroszokkal folytatott egyeztetés előrehaladottabb állapotban van.
Az ExxonMobil vevőt keres a Neptun Deep projektben birtokolt 50 százalékos részesedésére.
A Fekete-tenger Neptun kontinentális talapzatában 42-84 milliárd köbméter közöttire becsült gázmennyiség rejlik, amelynek kitermelésében Magyarország is érdekelt.
A székelyföldi siker nyomán döntöttek a pályázók körének kibővítése mellett.
Átadták a BRUA-gázvezeték első romániai gáznyomás-szabályozó állomását.
A befektetők számára kedvezően módosítaná a kormány a fekete-tengeri földgáz kitermelését lehetővé tevő törvénytervezetet.
Közel félszáz házkutatást tartottak, 21 embert letartóztattak.
Fennáll az a reális veszély, hogy télen nem tudják biztosítani a földgáz szolgáltatását az összes fogyasztónak, mivel elég megalapozott a gyanú, hogy az Ukrajnából importált gáz mennyisége csökkeni fog.
Idén júniusban Románia 1.479.598 MWh földgázt importált, 364-szer többet mint tavaly júniusban, derül ki az Országos Energiaár-szabályozó Hatóság (ANRE) adatsorából.
Az osztrák OMV Petrom olajtársaság közölte, hogy a romániai jogi környezet továbbra sem teszi lehetővé, hogy a fekete-tengeri földgáz kitermeléséről döntsenek.
Az amerikai ExxonMobil egy harmadik partnert is bevonna a fekete-tengeri földgázkitermelésbe - adta hírül hétfőn az Agerpres hírügynökség kormányzati forrásokra hivatkozva.