A meghívott szakértőnek seki sem jelezte, mi történik.
Ezt maga a tárcavezető jelentette be hétfőn, az oktatás digitalizálására vonatkozó stratégia kidolgozására irányuló nyilvános közvita elindításán.
Pedig kelendőek lennének, mert a megyében több településen kizárólag online zajlik az oktatás.
Jelentős anyagi és technikai beruházást kíván a digitális ügyintézés fejlesztése, ugyanakkor folyamatos párbeszédet szeretnének kialakítani az informatikai ágazat szereplőivel.
A külhoni magyar tékák látogatói is igénybe vehetik.
A második negyedévben előfizetői számának növekedése mellett magasabb bevételre tett szert és növelte működési eredményét a DIGI Communications N.V. internet- és kábeltévé szolgáltató vállalat a csoport honlapján közzétett beszámoló szerint.
Megszavazta a képviselőház.
Cél: az egyenlő esély biztosítása a tanuláshoz minden diáknak.
A bürokráciát visszaszorító technológia nemcsak időt spórol, hanem életeket ment – indokolták meg.
Április közepéig ingyenesen hozzáférhető az Arcanum digitális adatbázis.
Kétszázezer oldallal és 16 újságcímmel bővült az erdélyi digitális tudománytár, a Digitéka.
Jelentősen nőtt a Digi telekommunikációs csoport bevétele 2019-ben.
A romániai gyerekek több mint egynegyede (27 százalék) vallotta be, hogy egy iskolanapon több mint hat órát tölt az online térben, legtöbben a telefonjaikat nyomkodják.
A fenntartható fejlődéssel, a klímaváltozással és az új munkahelyek létrehozásával kapcsolatos jövőképpel foglalkozott az Európai Néppárt zágrábi kongresszusán.
„Mi nem vagyunk hátnyúz.ro, nem vagyunk mászol.hu, mi egy kis réteg közönséghez szólunk” – ezt a Transylvania Now angol nyelvű portálról mondta szombaton enyhén tört magyarsággal Patrick Egan projektvezető.
A vándorrendezvény hetedik kiadását szeptember 26–29-e között Marosvásárhelyen, a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem székhelyén szervezik.
Figyelmeztető felirat helyett állókép volt látható a képernyőn.
Elindult az Erdélyi Digitális Tudománytár – Digitéka, amelyen jelenleg összesen 550 166 oldalnyi olyan sajtóterméket és könyvet lehet digitális formában elérni akár az otthoni karosszékből, amelyet eddig csak történészek, kutatók böngésztek.
A szervezők minden évben egy kiemelt tematika köré építik a programsort.
Erdélyi magyar sajtótermékeket, folyóiratokat és könyveket digitalizált az Iskola Alapítvány és a Jakabffy Elemér Alapítvány. Az Erdélyi Digitális Tudománytár – Digitéka betaverziója már elérhető.