Edward Snowden 2013-ban hozott nyilvánosságra szigorúan titkos dokumentumokat arról, hogy az NSA tömeges adatgyűjtést folytatott, és lehallgatóprogramokkal figyelte amerikai állampolgárok, valamint külföldi vezetők, köztük európai szövetséges országok politikusainak kommunikációját.
Jelentette ki a hétfőn a CBS televízióban sugárzott interjújában az Oroszországban élő volt CIA-alkalmazott, aki 2013-ban titkos dokumentumokat hozott nyilvánosságra.
Nem talált Németország elleni amerikai vagy brit kémkedésre, vagy egyéb bűncselekményre utaló jeleket a német szövetségi legfőbb ügyészség az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) leleplezett adatgyűjtő programjaival kapcsolatban.
Az amerikai NBC televízió hírszerzési forrásokból származó értesülései szerint Moszkva fontolgatja Edward Snowden kiadását az Egyesült Államoknak.
2020-ig Oroszországban maradhat Edward Snowden, de már azon dolgoznak az ügyvédei, hogy ezt követően Európában húzódhasson meg.
Oroszország több évvel meghosszabbította Edward Snowden, az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) lehallgatási programját leleplező amerikai informatikus tartózkodási engedélyét - közölte január 18-án, szerdán az orosz külügyminisztérium.
Az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) és az elektronikus kommunikáció lehallgatására szakosodott brit figyelőszolgálat (GCHQ) képes a légitársaságok utasai által folytatott telefonbeszélgetések lehallgatására és az adatforgalom megfigyelésére - írta szerdán a Le Monde.
Kettős mérce alkalmazásával vádolja az amerikai igazságszolgáltatást Edward Snowden, aki szerint a washingtoni kormányzattal kapcsolatban álló elithez tartozó személyek enyhe büntetésekkel megússzák a súlyos bűncselekményeket, míg az egyszerű emberekkel szemben ilyen esetekben a törvény legnagyobb szigorával járnak el.
Egy kaliforniai konferencián beszélt – a BeamBoton keresztül – Edward Snowden arról, hogy miért veszélyes egyedüli hírforrásként használni a Facebookot.
Edward Snowden nem sokkal Donald Trump megválasztása után elmondta, mi a véleménye az új elnökről – aki korábban azzal is megfenyegette, hogy kivégezteti.
Vissza kellene térnie Edward Snowdennak, a Nemzetbiztonsági Ügynökség egykori munkatársának, a Központi Hírszerző Ügynökség volt ügynökének az Egyesült Államokba, és bíróság előtt kellene felelnie tetteiért.
A napokban tette közzé a Shadow Brokers nevű hackercsoport, hogy hozzáfértek az NSA szervereihez, ahonnan veszélyes kártevőket, fejlett kiberfegyvereket szereztek meg. Snowden szerint oroszok az elkövetők.
Megfigyelésbiztos kütyüt fejleszt Edward Snowden Andrew "Bunnie" Huang hackerrel karöltve.
Internet-vezérelt gép képében szökött vissza az Egyesült Államokba a Wikileaks alapítója, Edward Snowden.
Az amerikai információs szabadságról szóló törvényre hivatkozva a Vice News szerzett meg több száz oldalnyi, Edward Snowdenre vonatkozó dokumentumot az NSA-től, és ezekből kiderül, hogy ki hazudott: az NSA vagy Snowden.
Jóval kevesebbszer keresnek rá terrorizmussal kapcsolatos tartalmakra az interneten a felhasználók, mióta Edward Snowden kirobbantotta minden idők legnagyobb kémbotrányát.
Az amerikai kémbotrány kirobbantója, Edward Snowden képtelenség, hogy pont az FBI ne tudná feltörni a San Bernardino-i terrorista titkosított iPhone 5c készülékét.
Hajlandó lenne beleegyezni az Egyesült Államoknak való kiadatásába Edward Snowden, amennyiben a szövetségi kormány garantálná számára a tisztességes bírósági eljárást.
Az amerikai Központi Hírszerző Ügynökség (CIA) igazgatója szerint elkerülhetetlen, hogy az Iszlám Állam (IÁ) terrorszervezet a párizsihoz hasonló merényleteket kíséreljen meg, de szerinte azt meg lehet akadályozni, hogy a merényletkísérletek sikeresek legyenek.
Edward Snowden, a világméretű megfigyelési botrány kirobbantója, aki több mint két éve tartózkodik menekültként Oroszországban, úgy nyilatkozott a BBC-nek, hogy hajlandó börtönbe menni annak érdekében, hogy hazatérhessen az Egyesült Államokba.