Október-novemberben egészen biztosan sok lesz a halálos áldozat – figyelmeztetett a koronavírus-járvány kapcsán az Egészségügyi Világszervezet (WHO) európai igazgatója, Hans Kluge.
Fogalmazott Szumija Szvaminatan, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) vezető kutatóorvosa a dpa német hírügynökségnek adott interjúban hétfőn.
Már létező gyógyszerek közül válogatták ki a négy legesélyesebb kezelést a szakemberek. Egyeseket már használnak más betegségek gyógyításában is.
Nem mozog eleget a világ népességének több mint negyede, 1,4 milliárd ember, és ez az adat 2001 óta csupán nagyon kicsit javult - állapította meg az Egészségügyi Világszervezet (WHO) friss jelentése.
A litvánok fogyasztják a legtöbb, évi fejenkénti 18,2 liter alkoholt a világon, a térségek közül az európaiak járnak az élen átlag 10,3 liter alkoholfogyasztással az Egészségügyi Világszervezet (WHO) által a 194 tagországról szerdán közzétett legfrissebb, 2016-os adatok szerint.
Jakab Zsuzsannával, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) európai regionális igazgatójával folytatott megbeszélést csütörtökön Klaus Johannis.
Megelőzhető lett volna a kanyaró- és rózsahimlőjárvány, ha nem csökken a beoltottsági ráta - derül ki a védőoltások európai hete kapcsán közzétett jelentésből.
Az erszényes ördög vagy más néven tasmán ördög anyateje segíthet az antibiotikumoknak ellenálló, halálos szuperbaktériumok elleni harcban ausztrál kutatók szerint.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) hivatalos álláspontja szerint "közegészségügyi szempontból nem indokolt" sem áthelyezni máshová, sem törölni az augusztus 5-én kezdődő Rio de Janeiró-i olimpiát a zikajárvány brazíliai terjedése miatt.
Félreértések, tiltakozások, magyarázatok követték az Egészségügyi Világszervezet rákkutató ügynökségének október végén nyilvánosságra hozott tanulmányát, amelyben kijelentették: a feldolgozott hústermékek fogyasztása rákkeltő, és "valószínűleg" a vörös húsé is.
Idén 5,9 millió öt év alatti gyerek halt meg, napi 16 ezer, zömében fertőző betegségek, rossz táplálkozási feltételek miatt, az öröklött betegségek miatti elhalálozások is gyakoriak – áll az Egészségügyi Világszervezet (WHO) jelentésében.
Május 15-én a család nemzetközi napját, 17-én a homofóbia-ellenes világnapot ünnepli az emberiség. A két, gyakran egymással szembeállított téma kapcsán kérdeztünk erdélyi magyar fiatalokat arról, megfér-e szerintük a család és a melegek elfogadása? Tarka válaszokat kaptunk.
Az influenzáról semmi biztosat nem lehet megjósolni, így azt sem, hogy a következő esetleges világjárvány honnan fog kiindulni.
Az Egészségügyi Világszervezet legújabb jelentése szerint múlt vasárnapig 14 098 embert betegített meg minden idők legsúlyosabb ebolajárványa, közülük 5160-an meghaltak. A szervezet ebolaügyi koordinátora eközben fellendítené a nyugat-afrikai turizmust.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) új jelentésében harcot hirdet az e-cigaretták ellen. A szervezet megtiltaná az e-cigaretták beltéri helyeken való használatát, valamint fiatalkorúaknak szánt reklámját és árusítását.
Elhalálozási világtérképet készített a Global Post, az Egészségügyi Világszervezet adataira alapozva. A térkép különböző színekkel jelöli az egyes országokban megtapasztalt leggyakoribb haláleseteket. Világszínvonalon a keringési megbetegedések, a HIV-fertőzés, a TBC és a rák a leggyakoribb okozói a halálnak. A térképen az is jól látszik, hogy a fejlett országokban a leggyakoribb elhalálozási ok a szív- és érrendszeri megbetegedések.