Nagyon sok kérdőjel van az eset körül.
Az egyiptomi fellebbviteli bíróság helyben hagyta, így jogerőssé vált a Mohamed Murszi volt elnökre kiszabott húsz éves börtönbüntetés. Murszira két másik ügyben életfogytig tartó börtönt illetve halálbüntetést szabtak ki, az ítéletek ellen fellebbezett, így nem jogerősek.
Egy kairói bíróság életfogytiglani szabadságvesztésre ítélte szombaton egy más vádlottakat is érintő kémkedési ügyben Mohamed Murszi volt egyiptomi elnököt, akit korábbi perekben már sújtottak ugyanezzel a büntetéssel, sőt tavaly már halálra is ítéltek.
Pokolgépes merényletet követtek el szombat reggel a kairói olasz konzulátus ellen, az épületben súlyos károkat okozó robbanásnak egészségügyi források szerint egy halálos áldozata és négy sebesültje van.
Az egyiptomi kormány szombaton kiutasította az országból Törökország nagykövetét, mivel a török miniszterelnök nyíltan puccsnak nevezte az egyiptomi kormányváltást, nyíltan támogatta a Muzulmán Testvériséget és megpróbálta Egyiptom ellen hangolni a nemzetközi közvéleményt.
A hadsereg melletti szimpátiatüntetésekre szólított fel Abdel-Fattah asz-Szíszi egyiptomi vezérkari főnök szerdán. A tábornok így akar felhatalmazást kérni a néptől, hogy felvegye a harcot a Mohammed Murszi elnök július 3-ai megbuktatása óta dúló "erőszakkal és terrorizmussal" – mondta.
Kairó utcáin a hatalomból eltávolított Mohamed Murszi elnök több tízezer támogatója gyűlt össze hétfő este. A rendőrség könnygázt vetett be a tüntetők ellen. A demonstrálók eltorlaszolták a Nílus egyik hídját és kövekkel dobálták a rendőröket - jelentette az al-Ahram című újság. Az utóbbi egy hét alatt ez volt az első olyan erőszakos incidens, amelyben Murszi-hívek is érintettek voltak.
Legalább negyven ember meghalt Egyiptomban hétfő hajnalban a Köztársasági Gárda székházánál, ahol egyes értesülések szerint a megbuktatott Mohamed Murszi elnököt tartják fogva. A Murszit támogató Muzulmán Testvériség szerint a hadsereg a békés tüntetők közé lőtt, ők 53 áldozatról, 300 sérültről beszélnek. A lövöldözés után a „forradalmat elrablók" elleni felkelésre buzdították az ország népét.
Ibrahim Iszák Szidrak alexandriai kopt katolikus pátriárka szerint helyes lépés volt, hogy a hadsereg megbuktatta Mohamed Murszi egyiptomi elnököt.
Letette az államfői esküt Adli Manszúr, az alkotmánybíróság elnöke, aki az egyiptomi hadsereg döntése alapján ideiglenesen gyakorolja az államfői teendőket a megbuktatott Mohamed Murszi helyett.
Rendkívül feszült helyzet alakult ki szerda reggelre Egyiptomban. Az államfő és az ellenzék, valamint a hadsereg között nem közeledtek az álláspontok. Megfigyelők szerint egyre nagyobb a katonai beavatkozás valószínűsége. Kairóban egész éjszaka folytatódtak a fegyveres összecsapások, amelyek legkevesebb 22 halálos áldozatot követeltek.