A Bihar megyei törvényszék jogerős ítéletben elutasította a nagyváradi Szacsvay Imre Általános Iskola által használt épület visszaszolgáltatását a római katolikus egyháznak.
Új, 48 férőhelyes bentlakást adtak át a nagyváradi Szacsvay Imre Általános Iskola Körös utcai épületében.
Ünnepélyes keretek között felavatták pénteken Nagyváradon Szacsvay Imrének, az 1849-es magyar függetlenségi nyilatkozat megszövegezéséért és aláírásáért kivégzett országgyűlési jegyzőnek a felújított szobrát.
„Március 11-án átadjuk, március 15-én pedig birtokba vesszük Szacsvay Imre szobrát” – közölte lapunkkal Ritli László Csongor, az RMDSZ nagyváradi tanácsi frakciójának vezetője. A politikus örömmel jelentette be: sikerült egészében helyreállítani az alkotást.
Jótékonysági versenyt hirdetnek a Bihar megyei magyar óvodások és iskolások számára, a téma idén Szacsvay Imre.
Kőpor szálldogált, szerszámok berregtek hétfőn délelőtt Szacsvay Imre nagyváradi szobra körül, ahol Gere István kőfaragó restaurátor és Lovász István kőfaragó dolgozott a szobor talapzatának felújításán. Mint Gere Istvántól megtudtuk, a felújításhoz szükséges süttői mészkő a vártnál kicsit később, pénteken este érkezett meg Váradra, nehézkesebb volt a megfelelő méretű darabok kitermelése a vártnál.
Kolozsi Tibor kolozsvári szobrászművész hétfőn elkezdte munkatársaival Szacsvay Imre nagyváradi szobrának felújítását.
Szacsvay Imrére, az Országgyűlés mártír jegyzőjére emlékeztek nagyváradi szobránál, halálának 165. évfordulóján. Az 1848-49-es szabadságharc vértanújának szobránál Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke és államfőjelöltje mondott ünnepi beszédet, a jegyző életét műsorokkal a Szacsvay Imre általános iskola diákjai elevenítették fel.