Címke: U-Banca Transilvania

• Férfi kosár: az U-BT rekordszámú néző előtt alázta meg a Steauát

A vártnál simább győzelmet aratott (85:68) a Kolozsvári U-BT a Bukaresti Steaua ellen a férfi kosárlabda-bajnokság rangadóján és ezzel – négy fordulóval az alapszakasz vége előtt – 99 százalékban bebiztosította első helyét.

• Kosárlabda: szombaton játssza idei első hivatalos hazai mérkőzését az U

Az idei szezon első, hazai pályán rendezett hivatalos mérkőzésére készül a Kolozsvári U-Banca Transilvania férfi kosárlabda csapat. A szombaton 19 órakor kezdődő, Galaci Phoenix elleni összecsapás előtt Tudor Jucan csapatkapitány és Marcel Țenter edző nyilatkozott a sajtónak.

• EuroChallenge: a Paks is megverte a Kolozsvári U-t

Egyelőre nem hozta meg a sokak által várt eredményét az edzőváltás a Kolozsvári U-Banca Transilvania kispadján, Marcel Țenter tanítvánayi harmadik, az Atomerőmű Paks elleni mérkőzésüket is elvesztették (64-73) az EuroChallenge kupasorozatban.

• Bevették a törökök Kolozsvár új sportcsarnokát (GALÉRIA)

Tizenöt pontos előnyt herdáltak el a Kolozsvári U-Banca Transilvania kosarasai a török Trabzonspor Medical Park ellen az EuroChallenge-kupa második fordulójában. A város új sportcsarnokában összegyűlt mintegy 4500 néző előtt Dorin Pintea tanítványai hosszabbítás után 80-81-re kaptak ki.