Huszonhét éve, amikor még százezerrel több magyar élt a Vajdaságban, küldhetett ilyen sok képviselőt a belgrádi parlamentbe a vajdasági magyarság.
A vajdasági magyarok úgy voksolhatnak idén először az európai parlamenti választásokon, hogy Szerbia, az ország, amelyben élnek nem tagja az Európai Uniónak. Erről a helyzetről kérdeztük Pásztor Istvánt, a Vajdasági Magyar Szövetség (VMSZ) elnökét.
Magyarellenes felirat jelent meg a dél-bácskai Nagybecskerek egyik házának kerítésén a napokban, az ismeretlen elkövetők tettét a városvezetés, a vajdasági tartományi kormány és a képviselőház, valamint a Vajdasági Magyar Szövetség is elítélte.
Négy államtitkára lesz a legnagyobb délvidéki magyar pártnak, a Vajdasági Magyar Szövetségnek (VMSZ) a szerb kormányban: a korábbi öt államtitkár közül három marad, és újdonságként az oktatási minisztériumban is lesz képviselője a VMSZ-nek.
Egyelőre nem lehet tudni, kik kerülnek be a vajdasági tartományi kormányba, az viszont már biztos, hogy a parlamenti többség gerincét a választásokat megnyerő Szerb Haladó Párt (SNS) és a Vajdasági Magyar Szövetség (VMSZ) képezi majd - jelentette ki Pásztor István, a VMSZ elnöke a szerbiai közszolgálati televízió szerda reggeli híradójának adott interjújában.
A szerb kormányfő pártjának abszolút többségét, a Vajdasági Magyar Szövetség (VMSZ) gyengülését mutatják a szerbiai választási bizottság (RIK) hétfőn közölt előzetes adatai.
A Vajdasági Magyar Szövetség (VMSZ) átadta választási listáját a Köztársasági Választási Bizottságnak Belgrádban szombaton, s ezzel hivatalossá tette részvételét az előre hozott szerbiai parlamenti választáson.
Nyolcvankét embert zártak ki a Vajdasági Magyar Szövetségből (VMSZ) csütörtökön. A pártból a Magyar Mozgalom (MM) nevű civil szervezet alapító tagjait, közöttük Szabadka polgármesterét távolították el.
Kizárták a Vajdasági Magyar Szövetségből (VMSZ) Varga Lászlót, a párt parlamenti képviselőjét - közölte kedden a VMSZ.