A tilalmat azért rendelték el, mert az oldalon olyan bejegyzések szerepeltek, amelyek terrorszervezetek támogatásával vádolták Törökországot.
A Wikipédia segítségével üzen hadat a hazugságokat terjesztő videóknak a YouTube.
Összegyűjtötte a Wikipédia az év legnépszerűbb kereséseit. A halálesetek, Trump és II. Erzsébet királynő vezetik a listát.
Kína saját online enciklopédiát indít, amelyet nem szerkeszthet a nagyközönség, derült ki csütörtöki médiajelentésekből.
Több mint húszezer tudós dolgozik Kínában nemzeti enciklopédia digitalizálásán. A cél többek között a Wikipédia megelőzése.
A Wikipédia internetes szabad enciklopédia magyar változata elérte a 400.000 szócikket, írja az origo.hu.
Dmitrij Medvegyev miniszterelnök munkacsoport felállítását rendelte el, amelynek feladata, hogy internetes enciklopédiát hozzon létre a Nagy Oroszországi Enciklopédia alapján.
Tizenhárom éve indult el a Wikipédia online szabad enciklopédia magyar változata, amelynek jelenleg 1500 aktív szerkesztője van - mondta Szűts Zoltán médiakutató az M1 aktuális csatorna pénteki műsorában.
Úkeresési rendszer kidolgozását kezdte meg a Wikimedia Foundation, a Wikipédiát is üzemeltető civil szervezet. A projekt a Knowledge Engine névre hallgat, és az első lépéseknél tart, online szolgáltatás csak évek múlva lesz belőle.
Tizenötödik születésnapját tölti be január 15-én a Wikipédia. A webes enciklopédia 2001-ben indult útnak azzal a céllal, hogy minden ember osztozhasson a tudásban, és szabadon gazdagíthassák az internetes tudástárat.
„Románia kormányfője” – ezt a tisztség szerepelt csütörtök reggel a Mircea Dușa neve mellett a Hargita megyei születésű védelmi miniszterről szóló szócikkben a Wikipédián – hívta fel a figyelmünket egy olvasónk.
A Wikipédia virtuális enciklopédia kapta az Asztúria Hercegnő-díjat nemzetközi együttműködés kategóriában 2015-ben - jelentette be a zsűri döntését szerdán Oviedoban.
A netes enciklopédiát vitte át hangokká Mahmoud Hashemi és Stephen LaPorte projektje, a Hallgasd a Wikipédiát.
A szobrot október 22-én avatják fel a lengyelországi Slubicében
Izrael, Adolf Hitler, a holokauszt, Isten, Jézus és Mohamed a legvérmesebb vitákat kiváltó témák a Wikipédia oldalain - mutatta ki egy nemzetközi kutatócsoport tíz nyelven írt cikkek elemzésének eredményeként. A magyar nyelvű anyagot is vizsgálták: abban a roma bűnözés, az ateizmus és a magyar radikális jobboldal áll az első három helyen.