A Kolozs megyei főtanfelügyelőség csütörtöki vezetőtanácsi ülésén jóváhagyták, hogy minden magyar osztály, amely a 2019-2020-as tanévben elindult, a következő iskolai évben is tovább működjön.
Az iskola által leadott beiratkozási tervektől eltérően egy magyar szakközépiskolai osztállyal kevesebb indul ősztől Csíkszereda egyik népszerű tanintézményében, a Kájoni János Szakközépiskolában.
A beiskolázási terveket feldolgozó tanügyi sorozatunkat Kolozs és Maros megyével zárjuk, ahol bizakodóak az anyanyelvű oktatás tekintetében.
A következő tanévben nem várható drasztikus átalakítás a Hargita és Kovászna megyei óvoda- és iskolahálózatban, viszont közös probléma, hogy a szakoktatást még nem sikerült vonzóvá tenni a diákok számára.
A megyei tanfelügyelőségek január végén elküldték a szaktárcának jóváhagyásra a 2019–2020-as beiskolázási terveket, amit a tanintézmények vezetőinek igényei, illetve javaslatai alapján állítottak össze.
„Ha egyszer a vidéken élő magyar szülő bevitte a városba a gyermekét, többet már nem viszi haza”.
Jóváhagyta a kormány szerdai ülésén a 2018–2019-es tanévre vonatkozó beiskolázási keretszámokat. Az erről szóló határozat értelmében a keretszámok nem változnak tavalyhoz képest, összesen 2 735 500 főt iratnak be a közoktatásba.
Jóváhagyta a kormány csütörtöki ülésén a 2017-2018-as tanévre vonatkozó beiskolázási keretszámokat - írja az Agerpres hírügynökségnek küldött közlemény.
Közvitára bocsátotta a tanügyminisztérium a 2017-2018-as tanévre vonatkozó beiskolázási keretszámokról szóló határozattervezetet.
Kolozs megyében vélhetően két magyar osztállyal indul kevesebb a kilencedik osztályban, azt azonban még nem tudni, hogy melyik intézményeket érinti ez.
Háromszéken nem vált be az iskolák körzetesítése.Hiába korszerűek a körülmények és jól felkészültek a pedagógusok, a szülők megtalálják a kiskapukat, hogy ne a lakókörzethez tartozó tanintézménybe, hanem az általuk kiválasztott iskolába írassák gyerekeiket.
Közel ötezer aláírással támogatott petícióban tiltakozott az RMDSZ a tanfelügyelőségen és az oktatási minisztériumban a Bihar megyei magyar osztályok számának tervezett csökkentése ellen. Egyelőre úgy tűnik, hogy sikerült megakadályozni a diáklétszám-csökkentést.
Iskolák, osztályok szűnnek meg jövő tanévtől Hargita és Kovászna megyében – derül ki a 2016/2017-es beiskolázási tervekből. A két székely megyében viszont új szakosztályokat indítanak, az oktatásba a vállalkozókat is bevonják.
Írásom olyan diagnózist ismertet, amely összetevőinél fogva, végkövetkeztetéseit illetően, minden lehet, csak optimista kicsengésű nem. Mit tehetünk ez esetben? Érzésem szerint, akárcsak a jó orvosnak, közölnünk kell páciensünkkel az adatokkal alátámasztott következtetéseket, mert ellenkező esetben nem segíthetünk a gyengélkedőn. Persze, a gyógyuláshoz a diagnózis még korántsem elegendő, de hiszem, hogy az első lépés , amit meg lehetett tenni... Még akkor is, ha a diagnózis itt-ott finomítható.
Háromszéken a következő tanévben a szakoktatásra fektetik a hangsúlyt az elméleti oktatással szemben – mutatott rá kedden Keresztély Irma a beiskolázási számokat ismertetve.