Azért van szükség az életmentő „civil szuperhősökre”, mert az országok gazdaságilag nem engedhetik meg maguknak, hogy minden utcába mentőkocsikat helyezzenek ki.
A készüléket bármely, minimális szakképzésben részesült személy képes használni.
Mit tegyünk, ha valaki balesetet szenved mellettünk, vagy az utcán találkozunk egy magatehetetlen emberrel, esetleg ha neadjisten egy hozzánk közel állón kell segítenünk ‒ talán épp agyvérzésben, szívrohamban ‒, amíg a mentő kiér?
A rohammentő-szolgálat (SMURD) csapatainak hétszer kellett elsősegélyt nyújtaniuk az utóbbi 24 órában Brassópojána sípályáin - közölte Ciprian Sfreja, a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) szóvivője.
Életmentő beavatkozást hajtott végre a Szilágy megyei Vöröskereszt egyik önkéntese Szilágysomlyón egy férfin, akinek leállt a szívverése és a légzése – írja az Agerpres.
90 személy szorult orvosi ellátásra a csíksomlyói búcsún, az esetek többségében a magas vérnyomás és ájulás okozott problémákat.
A Vöröskereszt közleménye szerint 41 megyéből és a főváros hat kerületőből 1 000 személynek lesz lehetősége elsajátítani egy hatórás kurzus alatt az elsősegélynyújtás alapjait szombaton, az elsősegélynújtás világnapján – írja az Agerpres.
Olyan, magyar nyelvű applikáció készült, ami nem hiányozhat egyetlen okostelefonról sem.
Kötelező tananyag lehet az elsősegélynyújtás a közoktatásban és az egyetemeken - az erről szóló tervezetet szerdán fogadta el hallgatólagosan a képviselőház. A javaslatra a szenátusnak, mint döntőháznak is rá kell bólintania.
Ha valaki sérült vadállatot, madarat, ragadozót talál, vagy lát valahol, a 0722–533816-os hívószámon kérheti, hogy szakemberek nyújtsanak segítséget az állatnak.