Az idei szeptember 0,05 Celsius-fokkal volt melegebb az előző év azonos időszakánál – írja a BBC hírportálja.
A Szibériában tapasztalt idei hőhullámrekordot szinte bizonyosan az emberi tevékenység okozta klímaváltozás váltotta ki - ezt állapította meg egy új tanulmány.
Egyre nő az esélye annak, hogy a globális átlaghőmérséklet már a következő öt évben 1,5 Celsius-fokkal meghaladja az iparosodás előtti szintet - derült ki a Meteorológiai Világszervezet (WMO) által közzétett friss mutatókból.
Az idei volt az eddig mért két legmelegebb április egyike a világon az európai Copernicus éghajlatváltozási szolgálat (C3S) keddi közleménye szerint.
Az elmúlt öt év volt a Föld legmelegebb fél évtizede az időjárási feljegyzések kezdete óta.
A Craiova melletti Șimnicen már januárban elvetették a búzát.
Az időjárási feljegyzések kezdete óta először mértek 20 Celsius-fok fölötti hőmérsékletet az Antarktiszon.
A következő öt év lehet a legmelegebb lehet a Földön a brit meteorológiai intézet szerint.
A Nature című folyóiratban publikált eredmények szerint Grönland 3,8 ezer milliárd tonna jeget veszített 1992 óta, 10,6 milliméterrel megemelve a globális tengerszintet.
Az elmúlt tíz év lehet a Föld eddigi legmelegebb évtizede: a kutatók már most „szinte biztosak" abban, hogy a 2010–2019 közötti átlaghőmérséklet a legmelegebbé tette az idén befejeződő évtizedet a rendszeres mérések kezdete óta.
Az új tanulmány azt vizsgálta, hogyan hat az emelkedő hőmérséklet a tengerekre, óceánokra, valamint a fagyott területekre, az úgynevezett krioszférára.
Soós Réka közgazdásszal, a Green Partners környezetvédelmi tanácsadó cég ügyvezetőjével és társtulajdonosával a környezetvédelem globális kihívásairól beszélgettünk. Közben szót ejtettünk a hazai körülményekről is.
Az időjárási feljegyzések kezdete óta az eddigi legmelegebb hónapot mérték júliusban Alaszkában.
A grönlandi jégolvadás 5-33 centiméterrel fog hozzájárulni a globális tengerszint-emelkedéshez a század végéig.
Több milliárd eurós nagyságrendű kár keletkezett a németországi erdőkben és ökológiai katasztrófa fenyeget az utóbbi hónapok csapadékszegény és meleg időjárása miatt.
A klímaváltozás tagadóinak fel kellene végre hagyniuk annak a hajtogatásával, hogy a jelenlegi globális felmelegedés egy természetes éghajlati körforgás része.
Június 24-én a régió hat megfigyelő helyszínén mértek rekordmagas hőmérsékletet: Gjakában a nap legmelegebb óráiban a 32,6 fokot is elérte.
A két napos konferencián a világ legnagyobb energiavállalatainak képviselői vettek részt.
Civilizációnk nagy valószínűséggel 2050-re véget ér, mert az egyre extrémebb időjárási körülmények olyan káoszt okoznak, amellyel a társadalmak nem bírnak majd.
Felmelegedik az idő a következő két hétben, de az esernyőjét ne felejtse otthon.