Jelentette hétfőn a szaktárca a megyei tanfelügyelőségek által közölt adatokra hivatkozva.
Egy hét alatt több száz hozzászólás és megosztás kerekedett a Magyar Szülők Szövetségének Facebook-bejegyzése körül: legtöbben csalódottan számoltak be a „logikátlanságról”, „fejetlenségről”, „gyermekkínzásról”, „embert próbáló helyzetekről”, „alternatív oktatást megsemmisítő rendelkezésekről”.
A miniszterelnök szerint nem kell „a szabályok be nem tartására uszítani”.
Román nemzeti színű zászlókat lengettek, és olyan feliratokat emeltek a magasba, mint „Le a szájkosárral, el a mancsokkal a gyerekeinkről!”.
Mircea Abrudean, Kolozs megye prefektusa összegzett.
Az intézkedést a helyhatósági választások megszervezése indokolja.
Egy testvérpár kapta el a betegséget, ráadásul édesanyjuk tanító ugyanott.
A koronavírusos megbetegedések számának robbanásszerű emelkedése miatt egyre több iskolát zárnak be, és térnek át az online oktatásra, ám sok helyen nincs táblagépük sem a gyerekeknek, sem a tanároknak, és nincs internethálózat sem – hívja fel a figyelmet pénteki közleményében a FSLI.
A főtanfelügyelő szerint Kovászna megyében minden csütörtökön az aznapi fertőzési mutatók alapján rangsorolják újra a településeket, illetve a hét folyamán bármikor, ha egy településen vagy éppen egy tanintézményben a fertőzöttek száma hirtelen megugrik.
Míg tanévkezdéskor 263 tanintézmény volt zárva, csütörtökre ez a szám 300-ra nőtt. A gond viszont az, hogy a szeptember 13-án és 17-én közölt tanintézmények száma nem egyezik meg.
Sepsiszentgyörgyön jövő héttől a sárga forgatókönyv szerint folytatódik a tanítás. Kivételt a Mikes Kelemen Líceum jelent, amely vörös besorolású, azaz minden diák távoktatásban folytatja.
A következő 14 napban, azaz szeptember 30-ig a diákok online tanórákon vesznek részt.
Család- és gyermekorvosoknak tettük fel a leggyakrabban ismételgetett kérdéseket, így többek között fény derült arra is, hogy rontja-e az egészséget, kevesebb oxigént juttat-e az agyhoz a maszk, illetve azt is megtudtuk, hány óránként ideális cserélnie az iskolásoknak és pedagógusoknak.
Legkevesebb 30 százalékos forgalomcsökkenésről számolnak be a piaci szereplők. Egy online felmérés szerint idén a családok 51 százaléka 500 és 1 000 lej közötti összeget szánt az iskolakezdéssel kapcsolatos költségekre.
Részben felföggesztik a hagyományos oktatást.
A szervezők – a korábbi években a versenytársak harmadát kitevő – külhoni diákok jelentkezését is várják.
A Kovászna megyei egészségügyi hatóságok az érintett osztályok összes tanulóját lakhelyi elkülönítésbe helyezték, így számukra a tanórák online folytatódnak.
A tervek szerint a Kálvin téri iskola meglévő épületére húznak még egy emeletet, építenek egy étkezdét és sporttermet, illetve belső felújítást is végeznek.
Ha sportszerekre van igényük, akkor engedélyezett, hogy annyi labdát szerezzenek be, ahány diák a teremben tartózkodik, sőt azt is kivitelezhetik, hogy egy labdát használnak, de azt minden érintés után fertőtlenítik.
A kiszámítási mód egyszerű, az egyéni felelősség nagy - emelte ki a közegészségügyi szakember.