Ez derül ki Az erdélyi magyarok az európai értékrendtérképen című kutatás eredményeiből.
Meglepő eredményre jutottak.
A Barabási Albert-László fizikus és hálózatkutató által vezetett BarabásiLab elmúlt 25 évben készült adatvizualizációs munkáit állítják ki.
A kutatók azt vélik, az ember már akkor is nevetéssel teremtett kapcsolatot társaival, mikor még nem volt meg a beszédhez szükséges tüdőkapacitása.
Egy csütörtökön közzétett elemzés szerint Erdélyben több mint százezer magyarul beszélő roma él, akik a magyar anyanyelvű népesség 8,4 százalékát teszik ki.
A kitüntetettek 10 millió svéd koronán osztoznak.
A legjobb megoldás a műanyag fogkefe marad, de csak akkor, ha az újrahasznosítási folyamat része lehet.
A reggeli étkezés előtt, éhgyomorra elfogyasztott kávé negatívan befolyásolja az anyagcserét és a vércukorszint szabályozását.
A helyhatósági választások eredményeit elemezték ki a Nemzetpolitikai Kutatóintézet konferenciáján.
Csaknem 100 százalékos a hatékonyság.
A kutatók újfajta, fenntartható módszereket dolgoznak ki arra, hogyan lehetne a szerves hulladékból, algabiomasszából, rákhéjból és partra vetett hínárból étkezési proteint és más termékeket előállítani.
Egy kutatás igazolja, hogy az ember akár tízszer is hazudhat naponta.
Kína július végén indította el a Marsra Tienven (Égi kérdések) elnevezésű űrhajóját, amellyel egy Mars-járművet, és egy orbitális pályán keringő szondát küldenek a vörös bolygóra.
Az elmúlt nyolc hónap legrosszabb eredménye ez a PSD számára.
Korábban 34 kutyát, 32 postagalambot, négy lovat és egy macskát tüntetek ki az éremmel.
A észak-koreai diktátor szerint a kutyatartás „nyugati dekadencia”.
Hamis iratokkal vettek fel hiteleket.
Abban bíznak, hogy sok kis- és középvállalkozás találhatja meg a számításait, ezért olyan üzleti jövőkép felvázolását tervezik, amelyben az egyetem kutatási, fejlesztési kapacitását is hasznosítják.
Kína az Egyesült Államok és a Szovjetunió után harmadikként működtetne űrjárművet a Marson, közelebb jutva ahhoz a célhoz, hogy meghatározó űrhatalommá váljék.
A prágai Cseh Élettudományi Egyetem, a Virginiai Műszaki Egyetem és a floridai Barry Egyetem szakemberei az eLife című tudományos lapban közölték eredményeiket.