A megismételt eljárás során semmisítették meg azokat a bizonyítékokat, amelyeket a titkosszolgálat gyűjtött.
Megjelent a taláros testület indoklása a Hivatalos Közlönyben.
Önszántából jelent meg az Országos Korrupcióellenes Ügyészségen (DNA).
Így döntött az alkotmánybíróság.
Obiectiva Theodora címmel készített rádiójátékot a kultikus marosvásárhelyi színésznő, Illyés Kinga lehallgatási dossziéjából lánya, Török-Illyés Orsolya.
Olekszij Honcsaruk pénteken lemondott.
Egy érdekes megállapítást tettek a kutatók: kiderült, hogy az androidos alkalmazások a csendes szobában, az iOS appok pedig az audio szobában generáltak nagyobb adatforgalmat.
Mark Zuckerberg korábban tagadta, hogy belehallgatott volna a beszélgetésekbe.
Minden mozdulatát megfigyelték, minden szavát lejegyezték. Márton Áronról közel 80 ezer oldal gyűlt össze a Securitate irattárában.
A SRI-paktum és a bejegyzett élettársi kapcsolat törvénytervezet volt a Kontra témája.
Ezzel magyarázza a SRI-bizottság titkára azt, hogy a parlament egy évtizeden keresztül képtelen volt „feltárni” a hírszerzés és az ügyészség alkotmányellenes és jogsértő praktikáit
Újratárgyalnák azokat a pereket, amelyeknél titkosszolgálati lehallgatásokból származó bizonyítékok alapján született jogerős ítélet az utóbbi 13 évben - az erről szóló törvénytervezetet szerdán szavazta meg a képviselőház.
A legfelsőbb bíróság szerda este közölte a döntését.
Adatokat közöltek a bírák elleni eljárásokról is.
Nem a Román Hírszerző Szolgálattól (SRI) származó, téves adatokat közölt a SRI tevékenységét ellenőrző parlamenti bizottság elnöke csütörtökön a Romániában megfigyelés alatt tartott személyek számáról - állítja Ovidiu Marincea.
Befolyással való üzérkedés és korrupció gyanújával bíróság elé küldte Nicolas Sarkozy volt francia államfőt csütörtökön a párizsi ügyészség egy négy évvel ezelőtt indított eljárás keretében.
Ovidiu Marincea, a Román Hírszerző Szolgálat (SRI) szóvivője cáfolta, hogy a SRI-nek bármilyen köze lenne a Carmen Dan belügyminiszter lakásán felfedezett lehallgatókészülékhez.
Éppen az amerikai kémelhárítás fedte fel, hogy korábbi állításaival ellentétben Jeff Sessions igazságügyi miniszter mégis tárgyalt az oroszokkal az elnökválasztás előtt Trump kampányával kapcsolatban.
A kolozsvári Babes-Bolyai Tudományegyetem (BBTE) jogi karának előadótanára, Radu Chiriță szerint Romániában 2010 és 2015 között mintegy 300 ezer ember telefonjának lehallgatását engedélyezték a bíróságok.