Először találtak műanyag mikroszemcséket vízi és szárazföldi ragadozó madarak – többek közt sólymok, baglyok és rétisasok – szervezetében amerikai tudósok.
Szennyezett gumikesztyűket és arcmaszkokat találtak környezetvédők a Földközi-tenger mélyén.
A műanyag mikroszemcsék minden eddiginél nagyobb koncentrációját mérték a Földközi-tenger fenekéből vett mintáiban - számolt be róla a BBC hírportálja.
A második helyezést a Nestlé nyerte el.
Körképünkben mutatjuk, hogy mit szólnak ehhez a különböző erdélyi rendezvények szervezői.
A szakemberek a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) csütörtöki, bajai rendezvényén ismertették a témával kapcsolatos kutatásaik eredményeit.
Az utóbbi 60 év alatt 200-szorosára nőtt a Föld műanyagtermelése.
Ausztrál kutatók szerint változásokat idéz elő a tengeri madarak szervezetében a lenyelt műanyaghulladék.
Olyan új automatát helyeztek üzembe Rómában, ami a bedobott üdítős palackokat leutazható metrójegyre váltja.
Július elsejével nemcsak egy új hónap, hanem a műanyagmentes július kezdeményezés is kezdetét vette.
A tudósok kutatása szerint a palackozott vizek gyakori fogyasztása drámaian megnövelik az elfogyasztott nanorészecskék mennyiségét .
A projekt kezdeményezői az újragondolt csendéletekkel azt próbálják megmutatni, hogy mennyire „becsomagolt életet” élünk, és milyen nagy gondot jelent az a sok egyszer használatos műanyag, amit nap mint nap hazaviszünk, majd eldobunk.
Az óceánokban lévő műanyagszemét éves szinten 2,5 milliárd dollár veszteséget jelent a világ számára a károsodott vagy elvesztett erőforrások révén.
Negyven kilogramm műanyag zacskót találtak egy bálna gyomrában, melynek tetemét a Fülöp-szigeteken mosta partra a tenger.