Megállapodtak az olajkitermelés napi közel tízmillió hordós csökkentésének július végéig történő meghosszabbításáról az OPEC+ közösségben részt vevo olajtermelő országok a hét végén tartott értekezletükön – közölték hírügynökségek.
Mínusz 40,32 dollár – ilyen mélységbe is süllyedt április 20-án az amerikai típusú WTI-olaj ára, miután senki sem akarja fizikailag átvenni az olajat.
12-13 százalékkal kerül kevesebbe a tankolás a romániai kutaknál, mint az év elején. Önmagában ez pozitívum, a kőolaj világpiaci ára azonban ennél sokkal látványosabban csökkent az elmúlt időszakban.
A globális olajpiac nyomás alatt marad a kitermelés csökkentéséről megkötött OPEC+-megállapodás májusi hatályba lépéséig - közölte kedden Alekszandr Novak orosz energiaügyi miniszter.
Nagy olajárcsökkenést okozott hétfőn a túltermelés befogadására alkalmas olajtározók szűkössége, az amerikai WTI nyersolaj éppen lejáró májusi kontraktusának jegyzése negatívba fordult.
Mintegy 50 amerikai republikánus képviselő levélben sürgette Szaúd-Arábiát olajkitermelése csökkentésére.
Továbbra sem valószínű a totális háború kirobbanása az Egyesült Államok és Irán között, több más ok mellett azért sem, mert Irán egy ilyen konfliktus esetén hatalmas gazdasági árat fizetne.
A támadást a jemeni húszi lázadók vállalták magukra, de Washington szerint Irán állt a háttérben.
A járványnak eddig már több mint 1600 halálos áldozata van.
Idei legmagasabb árát érintette kedden a világpiaci olajár részben az Irán elleni szankciók kiterjesztésének a lehetősége, valamint a Venezuelai exportfennakadások miatt.
A vártnál alacsonyabb szezonális kereslet miatt Szaúd-Arábia egyelőre napi 500 ezer hordóval csökkenti olajkitermelését decemberben - tájékoztat az EuroNews.
A Credit Suisse az eddig vártnál magasabb olajárral számol a 2018-2020 közötti időszakra.
Donald Trump amerikai elnök ismételten arra sürgette az OPEC-tagországokat, hogy „azonnal” csökkentsék a kőolaj árát. Az elnök újabb Twitter-bejegyzésben vádolta meg az olajárak emelésével a Kőolajexportáló Országok Szervezetének (OPEC) tagjait.
A Kongói Demokratikus Köztársaság egészségügyi minisztere szerint újabb szakaszába lépett az ország északnyugati részén áprilisban kezdődött ebolajárvány, miután a kórokozó vírust Mbandaka tartományi székhelyen is azonosították, egy ottani betegnél.
Az erős jüan miatt nőnek az olajárak: a Brent már a 40 dolláros hordónkénti árszintet is átlépte. Ázsia zöldben kezdte a hét utolsó kereskedési napját, míg csütörtökön Amerika és Európa vegyesen, de inkább veszteségekkel zárt.
Véget érhet a kőolaj olcsósága, ha megállapodás születik Rijád és Moszkva között: az ázsiai piacokon mind a WTI, mind a Brent hordónkénti ára emelkedett.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) bejelenti csütörtökön, hogy véget ért Nyugat-Afrikában az eddigi legsúlyosabb ebolajárvány, miután megszűnt a betegség terjedése az utolsó, még érintett országban, Libériában is.
Havonta 50 millió dolláros bevételre tesz szert az Iszlám Állam csak az olajból, írja az AP iraki hírszerzési és hivatalos amerikai forrásokra hivatkozva.
Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) egy nyilatkozatban elismerte, hogy a tavaly kezdődött nyugat-afrikai ebolajárvány kezelésében több hibát követett el és egyúttal reformokat helyezett kilátásba.
Csaknem maradéktalanul hazarendelte a lecsendesedő nyugat-afrikai ebolajárvány elleni küzdelemben segédkező amerikai katonákat szerdán Barack Obama amerikai elnök.