Az amerikai szövetségi legfelsőbb bíróság megváltoztatta a korábbi bírósági döntést az Apple és a Samsung vitájában, kevesebbet kell fizetnie a Samsungnak.
Kína élen jár a szabadalmak területén – derül ki a Szellemi Tulajdon Világszervezetének a tavalyi évre vonatkozó összesítéséből.
Az Egyesült Államokban egy Thomas S. Ross nevű férfi bejelentette, hogy 10 milliárd dollárra kívánja perelni az Apple-t. Ross nem kevesebbet állít, mint hogy 1992-ben eredetileg ő vetetette papírra az iPhone első vázlatait – emlékezetes, hogy Steve Jobs, az Apple első embere csak 15 évvel később, 2007 januárjában leplezte le az első kézzel fogható iPhone-t.
Képzeljen el egy olyan MacBookot, amelyen egyetlen nagy tapipad helyettesíti a billentyűzetet. Hasonlót ír le az Apple szabadalma, amit még 2015 szeptemberében nyújtott be, és a múlt héten került nyilvánosságra.
Az Immersion nevű cég azt állítja, és emiatt még a bíróságra is elmegy, hogy az Apple szabadalmat sértett a nyomásérzékeny technológia alkalmazásával.
625,6 millió dollárt kell kifizetnie az Apple-nek, miután elveszítette a VirnetX ellen folytatott szabadalmi pert. A cég engedély nélkül használta a VirnetX kommunikációs szabadalmait az iMessage, a VPN on Demand, és FaceTime szolgáltatásoknál.
Folytatódik a Samsung és az Apple közötti szabadalmi háború: egy kaliforniai szövetségi bíróság betiltotta néhány Samsung gyártmányú okostelefon árusítását az Egyesült Államokban.
Az Apple képtelen abbahagyni a Samsung heccelését: a már megítélt 548 millió dollár mellé még 180 milliót követel a dél-koreai vállalattól.
Globális szabadalmi licencszerződéssel és technológiai együttműködési megállapodással zárta le az Apple és az Ericsson a két vállalat között folyó összes szabadalmi vitát - tájékoztatta kedden az MTI-t az Ericsson Magyarország.
Az Apple évek óta háborúzott a Samsunggal, amiért utóbbi cég állítólag szabadalmat sértett a saját okostelefonjaival. A sokéves küzdelmet a Samsung veszítette el, így december 14-ig van ideje kifizetni az Apple-nek a kártérítést: 548 millió dollárt.
Újabb nagy horderejű, Apple-lel kapcsolatos szabadalomsértési ügy van kibontakozóban, melynek tétje több százmillió dollár. A cég ellen a Wisconsini Egyetem szabadalmainak licenszjogait kezelő Wisconsin Alumni Research Foundation (WARF) adott be keresetet tavaly év elején egy 1998-as szabadalom megsértésének gyanújával.